Foto: F64

Latvijas Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par gadījumu ar "Ryanair" lidmašīnas sagrābšanu Minskā, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

Šāda pārbaude sākta, jo uz lidmašīnas klāja atradās arī divi Latvijas valstspiederīgie.

Latvijas Valsts drošības dienestā (VDD) teica, ka VDD patlaban nav iesaistīts minētā notikuma apstākļu noskaidrošanā. Vienlaikus vajadzības gadījumā VDD ir gatavs sniegt nepieciešamo atbalstu atbilstoši savai kompetencei.

Likumā teikts, ka, ja ziņas satur informāciju par likuma pārkāpumu, kura atklāšanai nav nepieciešams pielietot kriminālprocesa līdzekļus un metodes, tās nosūta resoriskās pārbaudes veikšanai kompetentai iestādei. Ar resorisko pārbaudi likuma izpratnē saprot valsts iestādes veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Jau ziņots, ka Lietuvas Ģenerāprokuratūra svētdien ierosinājusi pirmstiesas izmeklēšanu par "Ryanair" lidmašīnas sagrābšanu Minskā un starptautiskajās tiesībās neatļautu izturēšanos pret cilvēkiem.

Lietuvas Kriminālpolicijas birojs, kas veic izmeklēšanu, daļu lidmašīnas pasažieru nopratināja jau svētdienas vakarā Viļņas lidostā, tūlīt pēc tam, kad lidmašīna beidzot sasniedza Lietuvas galvaspilsētu.

Baltkrievijas režīma varas iestādes svētdien aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnu, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, piespieda nolaisties Minskā, lai aizturētu opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija "Nexta" dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!