Otrdien, 1. jūnijā, Silenes robežkontroles punktā aizturēts kāds Baltkrievijas pilsonis ar viltotu Polijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, portāls "Delfi" uzzināja Valsts robežsardzē.

Otrdienas rītā Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai Latvijā ieceļojošai kravas automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1969. gadā dzimis Baltkrievijas pilsonis – dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Polijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas tas nosūtīts Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Likumpārkāpējam ar Dienvidlatgales prokurora priekšrakstu piemērots 1500 eiro naudas sods.

Līdz šim pieķerti jau 25 cilvēki, kuri uzrādījuši viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn par viltotu dokumentu izmantošanu aizturēta 151 persona.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!