Ņikiforenko atzīts par aizdomās turēto un šī gada 22. februārī tika aizturēts. Savukārt 24. februārī vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums praktizēt kā ārstam imunologam. Drošības līdzekļi ir spēkā uz Krimināllikumā noteikto laiku, šajā gadījumā – līdz 22 mēnešiem.
Izmeklētais kriminālprocess 2021. gada 20. decembrī kvalificēts pēc Krimināllikuma 160. panta pirmās daļas par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezspēcības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.
Kā arī, turpmākās izmeklēšanās laikā, 9. februārī kriminālprocess papildus kvalificēts pēc Krimināllikuma 160. panta otrās daļas par anālu vai orālu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, informē policijā.
VP aizvien aicina atsaukties jebkuru, kurš uzskata, ka ir cietis no konkrētās personas iespējamām pretlikumīgām darbībām un nekavējoties vērsties policijā, zvanot uz tālruņa numuru 67829202. Šobrīd par cietušām atzītas ir četras sievietes.
Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, šobrīd izmeklēšanas interesēs VP plašākus komentārus nesniedz.
Jau vēstīts, ka pēc vairāku sieviešu iesniegumiem Valsts policija 2009. gadā uzsāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Kā vēstīja Latvijas Radio podkāsts "Dokumentārijs", sievietes uzskatīja, ka vizītēs pie šī imunologa piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība un ka viņš veicis savai specialitātei neatbilstošas manipulācijas. Sievietes pārsūdzēja lēmumu vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā. Taču pēc podkāstā "Dokumentārijs" publiskotā žurnālistu pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.