Foto: LETA

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) turpmāk Latvijas vēsturē vērienīgākās narkotiku kravas krimināllietu jeb tā dēvēto Kokneses kokaīna lietu skatīs slēgtās tiesas sēdēs, informēja Tiesu administrācijā.

Tiesas sēdē 8. martā ELT bija plānots sākt pierādījumu pārbaudi. Taču aizstāvis iebilda pret liecinieku pratināšanu videokonferences režīmā un lūdza tiesu izsaukt viņus klātienē. Tiesa šo aizstāvības lūgumu apmierināja.

Savukārt krimināllietas prokurors, lai aizsargātu izmeklēšanas noslēpumu citā kriminālprocesā, izteica lūgumu turpmāk krimināllietu skatīt slēgtās tiesas sēdēs. Arī šo lūgumu tiesa apmierināja. Nākamā tiesas sēde plānota 1.aprīlī plkst.14.

Publiski pieejamā informācija tiesu kalendārā liecina, ka lietā apsūdzētie ir Agris Vaivods, Andris Elsts, Dainis Vaivods un Andrejs Davidko.

Iepriekš ELT vēstīja, ka tiesa saņēmusi krimināllietu, kurā vairākas personas apsūdzētas par to, ka organizētas grupas sastāvā pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai kokaīnu 1758 kilogramu apmērā, paslēpjot to banānu kravā.

Valsts policija šajā lietā izmeklēšanu pabeidza pagājušā gada jūlijā un lietu nodeva kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā pret piecām personām.

2019.gada 8.janvārī Kokneses novadā kādā privātmājas teritorijā tika uzieta krava ar 42 kartona kastēm, kas tika sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2195 briketes ar dažādiem logo - "TNT", "Badboys", "Gold" un ar delfīna attēlu.

Konfiscētā narkotiskā viela tika nodota ekspertīzes veikšanai, kuras laikā tika apstiprināts, ka esošajā maisījumā kokaīna īpatsvars ir aptuveni 80%, kas nozīmē, ka tam ir ļoti augsta kvalitāte.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka izņemtā kokaīna krava nav bijusi paredzēta Latvijas tirgum, bet gan Latvija izmantota kā tranzītvalsts, lai nogādātu kravu uz citām valstīm.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas, paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!