Foto: DELFI

Iekšējās drošības birojs (IDB) Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, portālu "Delfi" informēja IDB.

Birojs, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidroja, ka minētā VUGD amatpersona, iesniedzot kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju, nenorādīja ziņas par azartspēļu laimestos gūtajiem ienākumiem vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kā arī neiesniedza Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju, tādējādi izvairoties no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas vairāk kā simts tūkstošu eiro apmērā.

Par VUGD amatpersonas iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – izvairīšanās no nodokļu nomaksas – izdarīšanu un Krimināllikuma 219. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – nepatiesu ziņu norādīšana valsts amatpersonas deklarācijā – izdarīšanu.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gada pirmajā ceturksnī uzsāka 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāti 17 noziedzīgi nodarījumi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!