Foto: Reuters/Scanpix

Valsts policija (VP) pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par vīrieša slepkavību, kas tika izdarīta šā gada februāra beigās Rīgā, Ķengaragā. Kriminālprocesa materiāli nodoti Rīgas Austrumu prokuratūrai, ierosinot turpināt procesu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka noziegumu izdarījis bojāgājušā dēls sadzīviska konflikta laikā. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šī gada 22. februāra vakarā policija saņēma izsaukumu uz Mazo Lubānas ielu, kur sadzīviska konflikta laikā dēls, astoņas reizes iedurot ar nazi krūškurvī, galvas apvidū un kreisā apakšdelma apvidū savam tēvam, viņu nogalināja. Ierodoties notikuma vietā, policisti aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1979. gadā dzimušu vīrieti.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 116. pantā paredzēta noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm – par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu ir paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālprocesa ietvaros aizdomās turētajam vīrietim tika noteikta kompleksā tiesu psihiatriskā un tiesu psiholoģiskā ekspertīze. Ekspertīzes rezultātā tika konstatēts, ka noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdi vīrietis slimoja un pašreiz slimo ar psihisku slimību, un viņš nevarēja apzināties savas darbības un tās vadīt, līdz ar to persona ir jāuzskata par nepieskaitāmu inkriminētajā nodarījumā.

24. februārī vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un viņš joprojām atrodas ieslodzījuma vietā.

Ņemot vērā to, ka ir konstatēts medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanas pamats, šā gada 27. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas darbinieki kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu un nodeva to Rīgas Austrumu prokuratūrai, ierosinot turpināt procesu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!