Foto: Publicitātes foto

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra cēlusi apsūdzību četrām Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) amatpersonām un vienam uzņēmējam par iespējamām nelikumībām pagaidu žoga uz Latvijas-Baltkrievijas robežas iepirkuma procedūrā.

Kriminālvajāšanu jūnija nogalē rosināja Iekšējās drošības birojs (IDB). Tagad NVA amatpersonām apsūdzības celtas par krāpšanas lielā apmērā atbalstīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, bet uzņēmējam - par krāpšanu lielā apmērā, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Ņemot vērā, ka turpinās pirmstiesas izmeklēšana, prokuratūra plašākus komentārus nesniedza.

IDB aģentūra LETA noskaidroja, ka birojs līdz šim kriminālvajāšanas sākšanai virzījis kopumā sešus ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītus apjomīgus kriminālprocesus, kuros iesaistīts plašs amatpersonu, uzņēmēju un privātpersonu loks.

Jau ziņots, ka novembra beigās pabeigta pagaidu dzeloņstiepļu žoga ierīkošana uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Žoga ierīkošana sākās rudenī, un kopumā žogs ierīkots gandrīz 37 kilometru garumā.

Pagājušā gada nogalē, veicot izbūvētā pagaidu žoga pieņemšanu saskaņā ar līgumā noteikto sertificēts būvuzraugs identificēja atsevišķus posmus, kas atbilstoši veiktajiem uzmērīšanas datiem, iespējams, pārkāpj valsts robežlīniju.

Pārmērīšanas rezultātā no uzstādītajiem 37 kilometriem pagaidu žoga aptuveni 2,7 kilometri atzīti par neatbilstošiem un tika noteikts, ka tos nepieciešams pārvietot. Minētie posmi netika pieņemti ekspluatācijā, vēršoties pie komersanta, lūdzot veikt kontrolmērījumus un attiecīgi nodrošinot žoga pārvietošanu.

Būvnieks to nekavējoties izdarīja. Žogs tika pārvietots Latvijas teritorijas iekšienē par aptuveni pusmetru, un būvnieks pārvietošanu veica par saviem līdzekļiem. 5.janvārī pārvietošanas darbi pabeigti.

Pastāvīgo žogu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas trīs posmos izbūvēs līdz 2022.gada beigām un sešos posmos - līdz 2023.gada pavasarim, taču termiņus un izmaksas ietekmēs atmežošanas progress. Infrastruktūru sešos posmos izbūvēs līdz 2023.gada vasarai un trīs posmos līdz 2023.gada rudenim.

Piecos otrās kārtas posmos projektēšana norisināsies līdz 2022.gada nogalei un divos - līdz 2023.gada pavasarim. Savukārt pastāvīgo žogu četros posmos izbūvēs līdz 2023.gada beigām un trīs posmos - līdz 2024.gada februārim, ja projekta īstenošanas termiņus nekavēs atmežošanas norise. Visu robežas apsardzībai nepieciešamo otrās kārtas infrastruktūru izbūvēs līdz 2024.gada vasarai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!