Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Šā gada 29. augustā Valsts policija (VP) aizdomās par Genādija Vaļagina slepkavības izdarīšanu aizturēja organizētās grupas dalībnieku – Lietuvas valstspiederīgo, portāls “Delfi” uzzināja policijā.

31. augustā Rīgas pilsētas tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šobrīd kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 118. panta piektā punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kriminālprocesā turpinās aktīva izmeklēšana un VP izmeklēšanas interesēs šobrīd atturas komentēt plašāku izmeklēšanas gaitu, tostarp informāciju par personām un viņu lomu sadalījumu.

Aizturēšanu īstenoja Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 1. nodaļas amatpersonām.

Jau ziņots, ka 11. martā VP saņēma informāciju, ka ap pulksten 14.43 Rīgā, Pļavniekos, Saharova un Keldiša ielu krustojumā pie kādas sabiedriskās ēdināšanas vietas nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta.

Maijā policija pavēstīja, ka 11. marta slepkavību, kas tika izdarīta publiskā vietā, ir izdarījis starptautisks organizētās noziedzības grupējums.


Portāls "Kompromat" iepriekš vēstīja, ka nogalinātais ir pagājušā gadsimta 90. gados zināmās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma "obščaka" jeb "kases" turētājs Genādijs Vaļagins. VP gan portālam "Delfi" atturējās no komentāriem par nogalinātā vīrieša identitāti.

Vaļaginu nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, atbrīvoja no apcietinājuma. 1998. gadā Augstākā tiesa Vaļaginu atzina par vainīgu, piespriežot 6,5 gadus apcietinājuma ar mantas konfiskāciju, apcietinājuma laikā ieskaitot jau izciesto apgabaltiesas piespriesto soda laiku – trīs gadus, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Vaļagins tika atzīts par vainīgu un notiesāts pēc Kriminālkodeksa par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!