Foto: F64

Svētdien, 4. septembrī, Krāslavas novadā aizturēts viens Baltkrievijas un viens Ukrainas pilsonis par mēģinājumu pārvietot personas, kuras nelikumīgi šķērsojušas valsts robežu, portāls “Delfi” uzzināja Valsts robežsardzē.

Valsts robežsardze sadarbībā ar Valsts policijas amatpersonām Neikšānu ciema rajonā apmēram trīs kilometrus no valsts robežas mēģināja pārbaudei apturēt kādu "VW Tuareg" markas automašīnu, taču vadītājs nepakļāvās Valsts policijas likumīgajām prasībām apturēt spēkratu un no notikuma vietas aizbrauca lielā ātrumā.

Tika uzsākta automašīnas vajāšana, kā rezultātā transportlīdzeklis iekļuva ceļu satiksmes negadījumā, jo vadītājs ātruma dēļ ar to netika galā.

Aizturētie, 1996. gadā dzimušais Baltkrievijas pilsonis un 2000. gadā dzimušais Ukrainas pilsonis, pratināšanās laikā atzinās, ka viņiem vajadzēja sagaidīt personas, kuras, visticamāk nelikumīgi ir šķērsojušas valsts robežu, un pārvietot viņas uz citām Eiropas valstīm.

Tāpat aizturētie vīrieši Latvijā atradās bez derīgiem ceļošanas dokumentiem.

Pret 1996. gadā un 2000. gadā dzimušajiem vīriešiem par sagatavošanos noziegumam - par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai ja šāda iespēja nodrošināta divām vai vairākām personām, pēc Krimināllikuma 15. panta 3. daļas un 285. panta otrās daļas uzsākts kriminālprocess.

Par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, ja to izdarījusi valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, vai personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai arī par vienā gadījumā vairāku personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Personas ievietotas Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!