Foto: LETA

Krimināllietas izskatīšanu, kurā par 2,1 miljona eiro liela kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes "Par/Progresīvie" frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam apsūdzēts uzņēmējs, AS "Rīgas namu apsaimniekotājs" valdes priekšsēdētājs Igors Trubko, Ekonomisko lietu tiesa turpinās 16. septembrī pulksten 13.

Nākamajā tiesas sēdē turpinās liecinieku uzklausīšanu.

Apsūdzētais savu vainu neatzīst.

Šodienas tiesas sēdē piedalījās Rīgas Namu Pārvaldnieka (RNP) valdes priekšsēdētājs Rolands Neimanis. Viņš vairākkārt uzsvēra, ka Kossovičam nav nekādas ietekmes uz RNP valdi un pieņemtajiem lēmumiem.

Krimināllietā paredzēta arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošana juridiskajai personai - "Rīgas namu apsaimniekotājam".

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādīja Kossovičam, kādi būtu "Rīgas namu apsaimniekotājam" labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēšoties.

Ziņots, ka "Rīgas namu apsaimniekotājs" 2021. gada pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Trubko kopš 2018. gada pavasara ir "Rīgas namu apsaimniekotāja" valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2020. gadā uzņēmums apgrozīja 2 613 229 eiro un strādāja ar 244 124 eiro peļņu. Dati par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013. gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!