Foto: Pixabay

Valsts policija (VP) identificēja vīrieti, kurš par atlīdzību ar mērķi gūt peļņu nodarbojās ar Latvijā nelikumīgas televīzijas uzstādīšanu un sniedza nelicencētus televīzijas pakalpojumus aptuveni 100 mājsaimniecībām Jelgavā un Jelgavas novadā, portālu "Delfi" informēja policijā.

Saistībā ar minēto faktu šī gada oktobrī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 208. panta par nodarbošanos ar uzņēmējdarbību, attiecībā uz kuru pastāv speciāls aizliegums. Likumsargi par šī nozieguma izdarīšanu aizturēja 1970. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā, kā arī pārtrauca nelegālo televīzijas pakalpojumu pieejamību aizturētās personas klientiem.

Pēc vīrieša aizturēšanas Jelgavā tika veiktas septiņas kratīšanas, kuru laikā policisti izņēma televīzijas signāla uztvērējus, kodu kartes, kodu karšu lasītājus un citas ierīces, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

VP norāda, ka par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem. Šobrīd aizdomās turētajai personai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka ilgstošā laika periodā vīrietis, kurš nav reģistrēts kā televīzijas pakalpojumu sniedzējs Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) vai citā ES uzraudzības iestādē, nesaņemot televīzijas programmu īpašnieku/raidorganizāciju atļauju veikt to televīzijas programmu retranslāciju, izziņošanu un izplatīšanu sabiedrībai, nodarbojas ar uzņēmējdarbību, attiecībā uz kuru pastāv speciāls aizliegums, proti, par samaksu ar mērķi gūt peļņu nodarbojas ar Latvijā nelikumīgas televīzijas uzstādīšanu un sniedz nelicencētus televīzijas pakalpojumus, kas nodrošina piekļuvi Krievijas propagandas kanāliem, kuri saskaņā ar NEPLP lēmumiem Latvijā ir aizliegti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!