Foto: DELFI

Rīgas pilsētas tiesa par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu piespriedusi vienu gadu ilgu nosacītu cietumsodu Jeļenai Kreilei, kura regulāri nonākusi likumsargu redzeslokā, izrotājot gan savu māju, gan apģērbu ar Krievijas agresiju atbalstošu simboliku, portāls "Delfi" noskaidroja tiesā.

No Kreiles arī tiks piedzīti 485 eiro par valsts nodrošināto aizstāvību.

Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams, bet procesa dalībnieki 10 dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu.

Pilnu spriedumu var pārsūdzēt vai noprotestēt 10 dienu laikā pēc pilna sprieduma pieejamības dienas Rīgas apgabaltiesā, iesniedzot apelācijas sūdzību vai apelācijas protestu Rīgas pilsētas tiesā.

"Delfi" jau rakstīja, ka Valsts drošības dienests (VDD) šā gada 15. martā ir rosinājis prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret personu, kura publiskās vietās regulāri demonstrēja atbalstu agresorvalstij Krievijai un tās uzsāktajam karam Ukrainā.

Pēcāk Kreile tika aizturēta un apcietināta vēlreiz. Šoreiz, jo viņas Torņkalna mājas logos bija ievietoti dažādi Krieviju atbalstoši materiāli.

VDD gan nemin personas vārdu, taču "Delfi" zināms, ka tā ir Kreile, kuras vārds jau iepriekš publiski izskanējis saistībā ar atbalstu Krievijai.

VDD atgādina, ka kriminālprocesu pret šo personu VDD uzsāka 2022. gada 16. martā, pamatojoties uz Krimināllikuma 74.1. pantā minētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, proti, par Krievijas īstenoto kara noziegumu un noziegumu pret mieru iespējamu slavināšanu un attaisnošanu.

Krimināllikums par šādu pārkāpumu kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai arī naudas sodu.

Minēto personu 2022. gada 16. martā latviešu leģionāru piemiņas pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa aizturēja Valsts policijas amatpersonas.

Aizdomās turētā persona daudzkārt tika fiksēta publiskās vietās un publiskos pasākumos, nēsājot pleca somu ar simbolu "Z", kas Krievijas propagandas resursos tiek izmantots kā atbalsta simbols Krievijas uzsāktajai karadarbībai Ukrainā. Tāpat persona pie Krievijas vēstniecības Rīgā pauda atbalstu agresorvalstij laikā, kad tur norisinājās pret Krievijas uzsākto karu Ukrainā vērsta protesta akcija. Persona regulāri veikusi arī citas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu. Personas dzīvesvietā veicot kratīšanu, VDD izņēma dažādus pašgatavotus agresorvalsti Krieviju un tās uzsākto karu Ukrainā slavinošus priekšmetus.

Jau rakstīts, ka TV3 raidījums "Bez Tabu" iepriekš vēstīja, ka Valsts policija aizturējusi sievieti, kura dzīvokļa logā namā Torņakalnā jau ilgu laiku izvietoja Krievijas karogus, kā arī šo lielvalsti atbalstošus uzrakstus krieviski, piemēram, "Putins mans draugs".

Raidījums ziņoja, ka aizturēta Torņakalna nama dzīvokļa iemītniece Jeļena Kreile. Viņa pērn vairākkārt parādījusies sabiedrībā ar uz somas uzkrāsotu okupantu simboliku ("Z" burtu), kas tiek izmantota Ukrainā.

"Re:Baltica" iepriekš vēstīja, ka Kreile iepriekš piedalījusies protestos pret Krievijas karu Ukrainā, kur uz ukraiņu atbalstītāju fona provokatīvi stāvēja ar plakātu "Krievija, es ar tevi!", bet leģionāru piemiņas dienā pie Brīvības pieminekļa viņu aizturējuši policisti.

Sieviete, kuru policija Torņakalnā nesen aizturēja par logā izkārtiem Krievijas agresiju slavinošiem simboliem, jau ir pamanījusies sakrāt 35 administratīvā pārkāpuma procesu, izriet no policijas sniegtās informācijas.

Likumsargi norāda, ka pret sievieti Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirknī ir uzsākti 35 administratīvā pārkāpumu procesi – puse par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā un puse no tiem ir par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem.

Arī "Delfi" pērn 16. martā vēstīja, ka šī pati sieviete aizturēta pie Brīvības pieminekļa 16. marta gājiena laikā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!