Foto: PantherMedia/Scanpix

Valsts policija (VP) aizturēja vīrieti, kurš nedēļas nogalē no automašīnas šāva uz briežiem, portālu "Delfi" informēja policijā.

Portāls "Delfi" vēstīja, ka svētdien sociālajos tīklos izplatīts videomateriāls, kur kāds cilvēks Saldus novadā, Jaunlutriņu pagastā uz autoceļa Ventspils – Kuldīga – Saldus no braucošas automašīnas šauj uz meža dzīvniekiem.

VP izmeklēšanā noskaidroja iesaistītās personas un svētdien, 10. decembra vakarā, par nelikumīgām medībām aizturēja vīrieti un izņēma ieročus. Vīrietim ir ieroču atļauja.

Par pārējo notikumā iesaistīto personu turpmāko statusu lems izmeklēšanas gaitā.

Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 112. panta trešās daļas – par aizliegtu vispārbīstamu līdzekļu, metožu, rīku vai paņēmienu izmantošanu medībās.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, tiek veiktas procesuālās darbības notikušā pilnīgai apstākļu noskaidrošanai.

VMD iesaistās izmeklēšanā

Valsts meža dienests (VMD) portālu "Delfi" informē, ka šobrīd notiek darbs, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, saistībā ar sestdien, 9. decembrī konstatētajām nelikumīgajām medībām Saldus novadā.

VMD savas kompetences ietvaros sniedz atbalstu Valsts policijai nelikumīgo medību izmeklēšanā. Šobrīd dienests izskata medību tiesību lietotāja, kura medību iecirknī notika nelikumīgās medības, darbības un vērtē to atbilstību Medību likuma un Medību noteikumu prasībām. Atbilstoši tām vainīgajām personām tiks piemērota tiesiskā atbildība, pauž dienesta pārstāve Iveta Pavziniuka.

"VMD pateicas video materiāla autoram, kas drosmīgi un operatīvi nofilmēja pārkāpumu, jo tas būtiski atvieglo nelikumīgo medību un ar to saistīto medību šaujamieroča lietošanas drošības noteikumu prasību pārkāpuma izmeklēšanu. Tāpat dienests aicina iedzīvotājus un medniekus ziņot par personu darbībām, kas neatbilst medības reglamentējošo normatīvo aktu prasībā. Par konstatētiem medību pārkāpumiem, nekavējoties jāinformē VMD," pauž Pavziniuka.

Jau vēstīts, ka sociālajos medijos izplatīts video, kurā redzams, kā uz ceļa no automašīnas tiek šauts uz briežiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!