Foto: Shutterstock

Sestdien Valsts policija kādā tirdzniecības centrā Rīgā aizturējusi lietuvieti, kurš centra gaitenī urinēja, bet pēc policijas ierašanās kļuva agresīvs un slavināja Krievijas kara noziegumus, "Delfi" uzzināja policijā.

Izsaukums uz notikuma vietu saņemts pulksten 14, kur apsardzes darbinieki pamanīja vīrieti, kurš tirdzniecības centra gaitenī urinēja. Apsargi vīrieti aizturēja un izsauca policiju.

Policija noskaidroja, ka vīrietis ir 1984. gadā dzimis Lietuvas pilsonis. Viņš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslaukā par konfliktu aviolidojuma laikā.

Pārkāpējs kļuva agresīvs un izrādīja neapmierinātību ar policijas darbu, draudēja un izteicās slavinoši, runājot par Krievijas kara noziegumiem un Krievijas diktatoru, proti, izteica vēlmi, lai Latvijā ienāk krievu karaspēks un ieved kārtību. Ņemot vērā vīrieša izteikumus, viņš nekavējoties tika aizturēts kriminālprocesuālā kārtībā un nogādāts Valsts policijas Rīgas Austrumu pārvaldē.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 74.1 panta pirmās daļas – par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošana. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat pret vīrieti uzsākts administratīvo pārkāpumu process pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. panta. Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz simt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — līdz tūkstoš naudas soda vienībām.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā.

Valsts policija atgādina, ka krievijas kara noziegumu attaisnošana un slavināšana ir smags noziegums, uz ko policija reaģē ar visstingrāko nopietnību un attieksmi.

"Laikā, kad krievija uzbrūk Ukrainai, nogalinot tās iedzīvotājus, veicot zvērīgus un asiņainus noziegumus pret cilvēkiem, šādas izpausmes ir ļoti nopietni vērtējamas. Manā ieskatā kara noziegumu un kara noziedznieku slavinātāji un attaisnotāji ir jāsauc pie bargākās atbildības," uzsver Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!