Foto: F64

Iekšējās drošības birojs (IDB) prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu un divām personām par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā, kā arī attiecībā pret Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā, "Delfi" informēja IDB.

IDB, veicot pirmstiesas izmeklēšanu no Valsts robežsardzes pēc institucionālās piekritības saņemtajā kriminālprocesā, noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona kopā ar divām privātpersonām organizēja tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām iepludināšanu pa Daugavu no Baltkrievijas Republikas.

Procesuālo darbību laikā pie aizturētajām personām tika atrastas un izņemtas vairāk kā 58 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kā arī gumijas laiva, kas tika izmantota noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.

IDB izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētā Valsts policijas amatpersona kopā ar vienu no minētajām privātpersonām nelikumīgi glabāja, pārvietoja un realizēja cigaretes ar Ukrainas Republikas akcīzes nodokļa markām lielā apmērā.

Valsts policijas amatpersonas un privātpersonu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas rezultātā Latvijas Republikai nodarīts materiālais zaudējums vairāk kā 16 000 eiro apmērā.

Jāatzīmē, ka Valsts policijas amatpersona pēc noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas neturpina dienestu Valsts policijā. Minētajai Valsts policijas amatpersonai un vienai no privātpersonām kriminālprocesa ietvaros ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Otrai privātpersonai ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Par iepriekš uzskaitītajām pretlikumīgajām darbībām Iekšējās drošības birojs pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un abām personām rosina uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Vienlaikus attiecībā pret bijušo Valsts policijas amatpersonu un vienu no privātpersonām prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - nelikumīgu tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā.

Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!