Foto: Pexels.com, Kindel Media

Šā gada 19. janvārī Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par kādas pensionāres slepkavību, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pērn 25. jūnijā vienā no Rīgas sociālo namu istabām alkohola lietošanas laikā izcēlies strīds starp istabā ienākošo pensionāri un diviem vecāka gadu gājuma vīriešiem. Konflikta laikā cietušajai tika izdarīti vairāki sitieni un spērieni ar kājām, kā rezultātā iestājās nāve.

Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja 1958. gadā dzimušu vīrieti, kurš agrāk ir bijis vairākas reizes sodīts par slepkavības izdarīšanu, kā arī 1965. gadā dzimušo vīrieti, kurš agrāk ir bijis sodīts par laupīšanas izdarīšanu pastiprinošos apstākļos. Abiem vīriešiem pirmstiesas izmeklēšanas laikā tiesa noteica apcietinājumu.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, kriminālprocess nodots Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 117. panta 10. punkta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu grupā. Par likumā noteiktā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!