Foto: Shutterstock

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonu par bezdarbību, kā rezultātā izraisītas smagas sekas, kā arī dokumenta viltošanu, portāls "Delfi" uzzināja IDB.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, pildot tai noteiktos dienesta pienākumus, pirms apcietinātā ievietošanas īslaicīgās aizturēšanas vietā neveica personas pārmeklēšanu, kā rezultātā apcietinātā persona ar neizņemtā priekšmeta palīdzību izdarīja pašnāvību.

Vienlaikus IDB guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona veica dokumenta viltošanu, kurā norādīja ar apcietinātā pārmeklēšanu saistītas neatbilstošas ziņas.

Policistam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Par Valsts policijas amatpersonas izdarīto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 319. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – valsts amatpersonas pienākumu nepildīšana, ja ar to izraisītas smagas sekas, un 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – dokumenta viltošana un izmantošana, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!