Foto: LETA

Vairāki Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pasniedzēji zaudējuši savas amata pozīcijas, bet vienam ir piemērots disciplinārsods, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Raidījums norāda, ka akadēmijas mājaslapā redzams, ka Mārim Kupčam vairs nav Senās mūzikas katedras vadītāja amata, un viņa vārds jau publiski izskanējis saistībā ar iespējamajām apsūdzībām.

Otra katedra, kurai pašlaik nav vadītāja, ir Mūzikas tehnoloģiju katedra, kuru vadīja Rolands Kronlaks, atzīmē "Panorāma".

Raidījumam neizdevās telefoniski sazināties ar nevienu no abiem pasniedzējiem, kuriem nu kā amats norādīts vien "docētājs".

Jau vēstīts, ka Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Kultūršoks" piektdienas vakarā izskanēja informācija par pasniedzēju uzmākšanos studentēm. "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Tam sekoja akadēmijas padomes lēmums izteikt neuzticību akadēmijas rektoram Prānim un aicinājums viņam atkāpties no amata. Padome brīdināja – ja rektors atteiksies atkāpties no amata, JVLMA padome aicinās Senāta priekšsēdātāju Ilonu Meiju pēc iespējas ātrāk izskatīt šo lēmumu Senāta ārkārtas sēdē.

Padome skaidroja, ka lēmums pieņemts, lai mazinātu pāridarījuma sajūtu cietušajām studentēm. Tāpat padome uzskata, ka šis lēmums palīdzēs ātrāk veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu jelkādus seksuālās vardarbības gadījumus JVLMA. Padomes ieskatā šis lēmums palīdzēs ātrāk atgūt JVLMA reputāciju.

Taču JVLMA rektors Guntars Prānis paziņojis, neplāno atkāpties no amata. Viņš uzskata, ka var būt daļa no efektīva situācijas risinājuma. Līdz ar to šis jautājums tiks izskatīts JVLMA Senāta ārkārtas sēdē.

Jau vēstīts, ka LTV raidījuma "Kultūršoka" rīcībā ir pāridarītāju uzvārdi, bet tie vēl netikšot publiskoti, jo nepieciešams strādāt pie pierādīšanas procesa.

Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka par vismaz vienu pasniedzēju saņemtas vairākas sūdzības. Tikmēr vairāki avoti, kas nav savstarpēji saistīti, ir LTV raidījumam "Panorāma" apliecinājuši, ka viens no pasniedzējiem, kas varētu būt iesaistīts ar iespējamu seksuālu uzmākšanos JVLMA ir Senās mūzikas katedras vadītājs Māris Kupčs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!