Foto: LETA

Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātei (LU FMOF) šobrīd nav darba tiesiskās attiecības ar seksuālā uzmākšanās jaunām sievietēm vainoto pasniedzēju Dmitriju Bočarovu, un tās netiek plānots atjaunot, apstiprināja fakultātes dekāns Sandris Lācis.

Portāls "Delfi" un Latvijas Radio 2023. gada nogalē vēstīja, ka vairākas jaunas sievietes nākušas klajā ar apsūdzībām, ka laikā no 2013. līdz 2019. gadam viņas seksuāli izmantojuši nometņu rīkotāji no jauniešu organizācijas "K.I.D". Bočarovs bijis nometnes direktors.

Pēc izskanējušās informācijas LU FMOF vērsās LU Akadēmiskās ētikas komisijā ar lūgumu izvērtēt, vai Bočarova pagātnē veiktās darbības var būt savienojamas ar pasniedzēja darbu LU.

Neatklājot iesaistīto personu vārdus, Akadēmiskās ētikas komisija savā protokolā atzīst, ka pasniedzēja nepieņemamās darbības attiecībās ar nepilngadīgām personām nav savienojamas ar akadēmisko ētiku. Tikmēr aģentūrai LETA neoficiāli zināms, ka minētais komisijas lēmums ir saistīts ar Bočarovu.

Par seksuālu uzmākšanos vainotais pasniedzējs atstājis arī LU Cietvielu fizikas institūta (CFI) Zinātniskās padomes vadītāja amatu "sakarā ar potenciāliem reputācijas riskiem" gan uz institūtu, gan uz pašu.

Tikmēr piektdien Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā apliecināja, ka saistībā ar iespējamiem notikumiem minētajā nometnē VP patlaban nav nevienas lietvedības un pēc izskanējušās informācijas medijos netika saņemti iesniegumi par iespējamiem cietušajiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!