No 1. līdz 4. maijam Ādažu militārajā poligonā notiek NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadīto militāro mācību "CAT 24" aktīvā fāze. Mācību laikā notiek tanku šaušanas sacensības, novēroja portāls "Delfi".

Mācībās "CAT 24" piedalās Itālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Spānijas un Vācijas tanku un kaujas mašīnu vienību apkalpes. Portāls "Delfi" novēroja Polijas, Norvēģijas un Spānijas dalību tanku šaušanas sacensībās. Kā izskanēja sacensībās, daži no mērķiem atrodas vairāk nekā divu kilometru attālumā no tankiem. Tāpat sacensībās tiek vērtēta ne tikai precizitāte, bet arī ātrums.

Kā informēja Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigāde, mācībām ir svarīga loma vienību taktiku, metožu un procedūru integrēšanā un pieredzes apmaiņā, kas uzlabo aizsardzības un uzbrukuma operāciju izpildi.

Sacensību dalībnieki, kuri uzrādīs vislabākos rezultātus, tiks apbalvoti ar vēsturisko trofeju, kas uz Latviju atvesta no Vācijas. Sacensību rezultāti tiks paziņoti nākamajā otrdienā, portālam "Delfi" norādīja Kanādas bruņoto spēku kaujas grupas sabiedrisko attiecību pārstāvis kapteinis Džeimss Šrabs (James Shrubb).

Tāpat viņš norādīja, ka Kanādai ir gods organizēt šādas sacensības. Viņš minēja, ka no vienas valsts piedalās vairākas komandas, kā arī, valstu ietvaros notiek īpašas atlases, lai tanku šaušanā izraudzītos labākos kandidātus.

Iepriekš šādas aktivitātes notika militāro mācību "Iron Spear" ietvaros, tomēr šogad mācības atguvušas to vēsturisko nosaukumu – "CAT", kas lasāms kā "Canadian Army Trophy". Tanku sacensības ar nosaukumu "CAT" pirmo reizi tika rīkotas 1963. gadā un pēdējo reizi tās notika 1991. gadā.

Kanāda vada NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu, un šobrīd to veido vairāk nekā 1900 karavīru no Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Ziemeļmaķedonijas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Kanādas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā. Kaujas grupa ir veiksmīgi iekļāvusies Sauszemes spēku Mehanizētajā brigādē, kuras sastāvā piedalās kopīgās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem. Tāpat kaujas grupa regulāri rīko un piedalās arī starptautiskās militārās mācības, portālu "Delfi" informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!