Фото: Publicitātes foto

Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora – nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills" – par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu. Pēc paskaidrojumu saņemšanas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda, "Delfi" informēja Rīgas domē.

Rīgas pašvaldībā uzsver, ka patlaban publiskajā telpā investora prezentētā Andrejsalas attīstības vīzija neatbilst sākotnējai koncepcijai, ar ko tika iepazīstināta pašvaldība pirms memoranda parakstīšanas, kā arī tā pirmsšķietami neatbilst spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānojumam.

Pēc Pilsētas attīstības departamenta (PAD) ekspertu vērtējuma, tik blīva apbūve Daugavas krastā Rīgā nav pieļaujama, tāpat iecerēto būvju augstums, visdrīzāk, nav atbilstošs teritorijas plānošanas dokumentiem.

Turklāt, pretēji sadarbības memorandā minētajam, ka pusēm ir savstarpēja izpratne par sadarbību komunikācijā par projekta iecerēm un virzību, attīstītājs uzsācis vienpusēju un intensīvu projekta publisko kampaņu.

PAD arī konstatējis patvaļīgu būvniecību, izvietojot pilsētvidē apjomīgu projekta reklāmas zīmi – Eksporta ielā 3A izvietots reklāmas objekts ar uzrakstu "RW RIGA WATERFRONT", kuram nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja.

Tas viennozīmīgi ir nosacījumu pārkāpums, par ko noformēts attiecīgs pārkāpuma protokols un tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta, skaidro domē.

Papildus konstatēts, ka Eksporta ielā pie apgaismes stabiem izvietoti vairāk nekā desmit karogi ar tādiem pašiem uzrakstiem, kuriem arī nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja, par ko noformēs apskates aktu un sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

Rīgas pašvaldība uzsver, ka sadarbības memorandam ar attīstītāju "Eagle Hills" piekrita, labticīgi pieņemot, ka attīstītājs pildīs memoranda nosacījumus, kā pēc burta, tā pēc gara, kā arī novērtējot investora nodomus attīstīt degradētu teritoriju.

Vienlaikus pašlaik attīstītāja aktivitātītes demonstrē patvaļīgu rīcību, kas pilsētai nav pieņemama. Pašvaldība neakceptē šādas investora darbības, tāpēc tiek gatavota vēstule attīstītājam, prasot paskaidrojumus. Kad tie tiks saņemti, pašvaldība lems par nākamajiem soļiem, paturot tiesības vienpusēji atkāpties no sadarbības memoranda.

Šī gada sākumā parakstītais sadarbības memorands ar "Eagle Hills" ir turpinājums 2023. gada pavasarī Rīgas bijušā mēra Mārtiņa Staķa (P) parakstītajam memorandam par Rīgas ūdensmalas attīstības projekta nozīmi un sadarbības principiem, kas slēgts ar politiķa Aināra Šlesera ģimenei piederošo uzņēmumu "Riga Port City", skaidro domē.

Pēc attīstītāja paskaidrojumu saņemšanas Rīgas domei, iespējams, būs jāvērtē vienpusēja atkāpšanās no abiem dokumentiem.

Sadarbosimies ar pašvaldību, saka investora kompānija

"Eagle Hills" pārstāvji aģentūrai LETA apgalvoja, ka Andrejsalas "Riga Waterfront" projekts ir lielākā privātā nekustamo īpašumu investīcija, ko izdevies piesaistīt Rīgas pilsētai kopš neatkarības atgūšanas un projekta attīstītāju mērķis ir "pilsētā radīt paliekošas vērtības un izcilu arhitektūru".

"Eagle Hills" pārstāvji uzsver, ka kompānija kā starptautiskie investori katrā tirgū, kurā veic darbību, vadās pēc stingriem kritērijiem, kuru pamatā ir darbība saskaņā ar spēkā esošo normatīvo regulējumu visos līmeņos. "Egle Hills" uzskata, ka "kompānijas 30 gadu pieredze nekustamo īpašumu jomā, simtiem tūkstošu klientu, miljardiem ieguldījumu vairāk nekā 15 tirgos ir pamatots iemesls arī jaunā tirgū dot iespēju šādus projektus attīstīt un vērtēt pēc tam".

"Eagle Hills" pārstāvji norāda, ka kompānija nekad nav paudusi vēlmi attīstīt Rīgas projektu neatbilstoši pastāvošajam normatīvajam regulējumam.

Šī gada maijā divās sanāksmēs "Riga Waterfront" attīstītāji daļu Rīgas domes atbildīgo pārstāvju iepazīstināja ar teritorijas attīstības plāna jaunāko redakciju un izpildījumu ar stingru piebildi, ka šis ir vienīgi attīstītāja redzējums, kas esot tapis "kvalitatīvas un rūpīgas analīzes rezultātā, balstoties uz attīstītāja zināšanām un cieņu pret Rīgas vēsturisko mantojumu", skaidro attīstītāja pārstāvji.

"Eagle Hills" norāda, ka šobrīd notiek darbs pie jaunu uz projekta teritorijām attiecināmo pilsētas apbūves noteikumu izstrādes, un projekta attīstības vīzija tiks realizēta saskaņā ar pašreizējo regulējumu.

"Būsim gandarīti arī turpmāk sadarboties ar Rīgas domi, lai realizētu šo projektu atbilstoši abu pušu kompetencēm, lai sasniegtu kopīgus mērķus, vienlaikus ievērojot Rīgas pilsētplānošanas prasības, attīstības plānus esošā regulējuma ietvaros. Gaidām pašvaldības jautājumus, uz kuriem atbildēsim un iepazīstināsim ar tām iecerēm, par kurām pilsētas vadībai ir neskaidrības," piebilst "Eagle Hills" pārstāvji.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !