Foto: DELFI
Šā gada septiņos mēnešos no fotoradaru sodiem valsts budžetā ir iekasēti 600 000 latu, kas ir tikai 12,8% no šā gada plāna - 4,7 miljoniem latu, portālam "Delfi" apliecināja Finanšu ministrijā.

Ieņēmumi no naudas sodiem, ko policija uzliek par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kas fiksēti ar radariem, tiek sadalīti starp valsti un radaru uzstādītāju "Vitronic Baltica un partneri". Valsts budžetā nonāk 65%, bet uzņēmums saņem 35% no iekasētā. Līdz ar to, uzņēmums septiņos mēnešos varētu būt ieguvis aptuveni 210 000 latus.

Finanšu ministrija jau iepriekš norādījusi, ka saskata risku gada plāna izpildē.

Jau ziņots, ka Valsts policija (VP) no "Vitronic" ir saņēmusi situācijas skaidrojumu un priekšlikumus problēmu risināšanai, kas kopā ar pielikumiem apkopoti teju uz 200 lapām.

Šo situācijas skaidrojumu par laikus nepildītajām līgumsaistībām "Vitronic" nosūtījis kā atbildi uz VP 24.jūlija paziņojumu par fotoradaru līguma laušanu. Policija sola paskaidrojumus izvērtēt līdz 3.septembrim, un līdz tam laikam komentārus par turpmāko iespējamo rīcību nesniedz.

24.jūlijā VP paziņoja par nodomu lauzt līgumu ar "Vitronic", kas savlaicīgi nav spējis izpildīt līguma saistības un uz Latvijas ceļiem uzstādīt 160 stacionāros fotoradarus. Tam sekoja paziņojums, ka 27.jūlijā tiesā ir ierosināta "Vitronic" tiesiskās aizsardzības procesa lieta. Saskaņā ar tiesas lēmumu "Vitronic" divu mēnešu laikā ir jāizstrādā un ar kreditoriem jāsaskaņo tiesiskās aizsardzības pasākumu plāns.

Pēc VP paziņojuma 20 darba dienu laikā jeb līdz 22.augustam uzņēmumam tika dots laiks sniegt paskaidrojumus par līguma neizpildi. Pēc paskaidrojumu saņemšanas VP desmit darbdienu laikā jāizlems par situācijas skaidrojuma un priekšlikumu noraidīšanu un līgums tiks uzskatīts par izbeigtu ar 2012.gada 22.augustu, vai arī jāatzīst privātā partnera skaidrojums par atbilstošu un jānosaka līgumsaistību izpildīšanas termiņš, kas nedrīkst pārsniegt vienu mēnesi.

VP ar paziņojumu par nodomu lauzt līgumu nāca klajā pēc tam, kad līdz 23.jūlijam "Vitronic" kopumā bija uzstādījis un VP nodevis 27 stacionāros fotoradarus, bet piecās vietās bija uzstādīti betona pamati un notika elektrības pievades darbi.

Bet saskaņā ar noslēgto līgumu uzņēmumam pavisam bija jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 60 jābūt tikai butaforijām. Papildus tam komersantam jānodrošina arī 30 pārvietojamo fotoradaru darbība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!