Foto: Valsts kanceleja

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) piektdien nosūtījis aicinājumu Vācijas investoram "Vitronic Gmbh" atļaut publiskot viņu Ministru kabinetam (MK) piedāvāto fotoradaru pirkuma cenu, lai darītu šo informāciju pieejamu sabiedrībai. Ministrs arī lūdzis atbildīgajiem juristiem izvērtēt iespējas nākamajos gados rīkot jaunu radaru iepirkumu, portālu “Delfi” informēja ministra preses pārstāve Daiga Holma.

Tāpat ministrs ir informējis "V-Traffic" par vēlmi publiskot starp Valsts policiju un "V-Traffic" jau izbeigtā līguma saturu. Holma uzsvēra, ka ''V-Traffic" un Vācijas investoram "Vitronic Gmbh" atbilde Kozlovskim jāsniedz pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 1.novembrim.

"Saistībā ar fotoradaru jautājumu, sabiedrības interese ir pilnīgi saprotama, tāpēc šis process nedrīkst būt nepamatoti slepens un neskaidrs. Valsts pašlaik ir nostādīta neapskaužamā situācijā, kuru radīja iepriekšējā Iekšlietu ministrijas politiskā vadība. Šobrīd izkļūšana no šīs situācijas bez būtiskiem zaudējumiem valstij ir apgrūtināta," norāda Kozlovskis.

Tāpēc ministrs ir uzdevis ministrijai un ekspertiem "nākt klajā ar visiem iespējamiem risinājumiem, lai pēc tam, iesaistot sabiedrību, atklāti izvērtētu, kurš no tiem ir "mazākais ļaunums"," norāda Holma.

Ministrs ir uzdevis sagatavot priekšlikumus un to īstenošanas iespējamo seku juridisko analīzi ne vien par Ministru kabineta uzdevumu izvērtēt "Vitronic Gmbh" priekšlikumu nopirkt radarus, bet arī par iespējām rīkot jaunu radaru iepirkumu nākamajos gados.

Iepriekšējā konkursa rezultātā noslēgtā līguma sekas nāk mantojumā kaut arī Valsts policija līgumā noteiktajā kārtībā ir paziņojusi par līguma izbeigšanu 28.septembrī.

Kā ziņots, fotoradaru piegādātājs "V-Traffic" (iepriekš "
Vitronic Baltica
un partneri") ir piekritis slēgt pagaidu vienošanos ar Valsts policiju (VP), lai maksimāli nodrošinātu uz Latvijas ceļiem izvietoto fotoradaru darbības nepārtrauktību pēc tam, kad pamata līguma darbība būs beigusies.

Plānoto 160 fotoradaru vietā uz Latvijas ceļiem ir uzstādīti 27 stacionārie un 30 pārvietojamie radari. VP vadība jau vairākus mēnešus iepriekš izteicās par plānu lauzt sadarbības līgumu ar privāto partneri "V-Traffic", kas nav spējis savlaicīgi izpildīt ar VP noslēgtā līguma saistības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!