Foto: DELFI

Uzņēmums "V-Traffic" (iepriekš - "Vitronic Baltica un partneri") otrdien sagatavojis paziņojumu Valsts policijai par 12.oktobrī noslēgtās vienošanās par fotoradaru darbības atjaunošanu vienpusēju laušanu, sacīja "V-Traffic" valdes loceklis Sergejs Borisovs.

Vienošanās tiks lauzta pēc desmit dienām - 15.decembrī, informēja Borisovs.

Jautāts, kā uzņēmumu ietekmēs valdības šodien pieņemtais lēmums neatpirkt fotoradarus, Borisovs sacīja, ka pagaidām no uzņēmuma puses nekādu komentāru nebūs.

Arī Vācijas ražotāja "Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH" ("Vitronic GmbH") pārstāvis Patriks Šulce sacīja, ka tagad "mainīsies daudzas lietas", taču uzņēmuma komunikācijas politika paliek nemainīga, un šis jautājums netiks komentēts.

"V-Traffic" un Valsts policijas 12.oktobra vienošanās paredzēja, ka fotoradari atsāka darboties 13.oktobrī un tiem bija jādarbojas līdz 31.decembrim.

Jau ziņots, ka valdība otrdien aiz slēgtām durvīm nolēma atbalstīt Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto priekšlikumu un neatpirkt fotoradarus no Vācijas ražotāja "Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH" ("Vitronic GmbH"), žurnālistus informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Šādu priekšlikumu IeM bija sagatavojusi, izvērtējot kompānijas "Pricewaterhouse Coopers" (PwC) auditoru sagatavoto ziņojumu, kurā norādīts uz fotoradaru pārņemšanas iespējamiem riskiem, prognozējamajiem finansiālajiem ieguvumiem un zaudējumiem.

Vienlaikus valdība atļāva IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un Valsts policijai (VP) veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu policijas transportlīdzekļus ar radariem un videoieraksta sistēmu. Policijas automašīnās uzstādītos radarus plānots modernizēt un pārbūvēt par summu, kas nepārsniedz 487 874 latus.

Ministru kabinets uzdeva IeM kopīgi ar Satiksmes ministriju (SM) izvērtēt iespējamos stacionāro fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 2013.gada 1.martam iesniegt priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.

28.septembrī VP lauza ar "V-Traffic" noslēgto līgumu par fotoradaru uzstādīšanu un apkalpošanu. Dažas dienas pirms tam valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas kompānijas "Vitronic GmbH" ne vairāk kā 57 uz Latvijas ceļiem jau uzstādītos radarus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!