Foto: LETA
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) neizmantos pašreizējo situāciju, lai pārskatītu atbildības sfēras valdībā vai cīnītos par ministru krēslu pieaugumu, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Dzintars uzsvēra, ka patlaban būtiskākais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk nonākt pie "rīcībspējīgas un stabilas valdības". Kaut arī nacionālā apvienība neplāno diskutēt par "krēslu pārdali" valdībā, prezidents tika informēts, ka vajadzības gadījumā VL-TB/LNNL gatava uzņemties atbildību arī par papildu jomām.

VL-TB/LNNK vēlētos, ka Kultūras ministriju arī jaunajā valdībā vadītu pašreizējā ministre Dace Melbārde, tāpat nacionālā apvienība vēlētos uzņemties atbildību arī par tieslietu jomu, bet šajā jautājumā iespējamas diskusijas.

Dzintars uzsvēra, ka valdība jāveido savas nozares profesionāļiem un vienlaikus politisko partiju atbalstītām personām. Šajā laikā nevar būt nekādu eksperimentu, dodot kādam iespēju izmēģināt spēkus, jo patlaban svarīgākais nodrošināt stabilitāti.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sacīja, ka VL-TB/LNNK izklāstīja atsevišķus būtiskus darbus, ko jaunajai valdībai šajā laikā līdz vēlēšanām būtu jāizdara. Nacionālās apvienības skatījumā svarīgākie darbi saistīti ar uzturēšanas atļauju sistēmas ierobežošanu, būtiska ir arī Satversmes preambulas pieņemšana šīs Saeimas laikā, tāpat nozīmīgi ir vairāki jautājumi "ar sociālekonomiskajiem aspektiem", piemēram, mikrouzņēmumu nodokļa pārskatīšanu un atgriešanos pie pašreizējā regulējuma, gāzes tirgus liberalizācijas jautājums, kā arī "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) un "Lattelecom" apvienošanās.

Pēc Gaida Bērziņa teiktā, prezidents "atzinīgus vārdus" veltīja pašreizējai kultūras ministrei, kas ir "zināms signāls", ka viņa varētu turpināt darbu valdību nākamajā valdībā.

Pēc Dzintara stāstītā, prezidents vērtēs ne tikai potenciālo premjeru, bet arī valdību kopumā. Saruna ar Bērziņu un nacionālo apvienību notikusi "lietišķā, konstruktīvā gaisotnē".

Kā ziņots, pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa otrdien pēc sarunas ar Bērziņu uzsvēra, ka prezidents precīzi noteica, ka jaunai valdībai ir jābūt "politiķu valdībai", kurā nevar "ielēkt cilvēki no malas". Viņa šo nostāju argumentēja ar to, ka jebkuram ministram, kurš sāk darbu no jauna un kuram nav izpildvaras pieredzes, nepieciešams laiks līdz pat sešiem mēnešiem, lai saprastu, kas valdībā notiek.

Savukārt "Saskaņas centrs" (SC) Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja, ka SC un Bērziņa domas saskanēja tajā, ka Latvijā būtu vēlama un ir iespējama profesionālā valdība, ko varētu izveidot jau šogad. Proti, valdība būtu jāveido no profesionāļiem, nevis parlamenta politiķiem.

Bērziņš šodien sācis konsultēties ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu. Rīt prezidents turpinās šīs konsultācijas, kad plkst.8 tiksies ar Reformu partijas pārstāvjiem, bet plkst.9 Bērziņš konsultēsies ar ZZS.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!