Foto: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sniedz iespēju ikvienam iedzīvotājam kļūt par tiesiskas valsts veidotāju un kļūt par brīvprātīgo novērotāju valsts un pašvaldību administratīvo resursu izmantošanā priekšvēlēšanu aģitācijai, portālu "Delfi" informēja birojā.

Šim mērķim KNAB ir ieviesis elektroniskā pasta adresi brivpratigais@knab.gov.lv, kur aicināts reģistrēties ikviens brīvprātīgais, kas vēlas sekot līdzi partiju Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, lai nodrošinātu partiju finanšu atklātību un likumību.

Papildus tam ir iespēja arī pieteikties telefoniski: 67356147.

KNAB īpaši vēlas uzrunāt Latvijas reģionu iedzīvotājus, kur dažkārt norit ļoti aktīva priekšvēlēšanu aģitācija.

Ikviens interesents ir aicināts aizpildīt mājas lapā atrodamo anketu un kļūt par aktīvu Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku. Jāatzīmē, ka šāda iespēja iedzīvotājiem tieši līdzdarboties ar KNAB tiek sniegta pirmo reizi.

Aizpildītās anketas var sūtīt uz elektronisko pasta adresi brivpratigais@knab.gov.lv līdz 26. februārim. KNAB garantē iesniegto personu datu drošību un konfidencialitāti.

KNAB plāno pēc iesūtīto anketu apkopošanas sadarbībā ar pašvaldībām organizēt brīvprātīgajiem bezmaksas informatīvi izglītojošos seminārus visos Latvijas reģionos, lai vairotu izpratni par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem, arī saistībā ar administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 24.maijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!