Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izsludinājis iekšējo konkursu uz vakanto KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos amatu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Vakantais amats birojā radies, jo no vietnieka amata ar trešo reizi tika atbrīvota ilggadēja biroja darbiniece Juta Strīķe, kura tagad konfliktu par darba tiesiskajām attiecībām var risināt tiesas ceļā. Strīķe joprojām atteicās komentēt radušos situāciju un turpmākos plānus.

Šobrīd par KNAB priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāju strādā Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

Tikmēr izsludinātajā konkursā pretendentiem izvirzītas septiņas prasības, starp kurām nav obligātas prasības pēc augstākās juridiskās izglītības un pieredzes vadošā amatā. KNAB 2012.gada pavasarī bija izsludinājis konkursu uz vakantajiem izmeklētāju amatiem, un toreiz pretendentiem bija nepieciešama augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība tiesību zinātnē. Tieši izmeklētāji strādā korupcijas apkarošanas blokā.

Pretendentiem jābūt ar augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību, piecu gadu darba pieredzi operatīvajā darbā vai pirmstiesas izmeklēšanā. Tāpat pretendentiem jābūt labām zināšanām krimināltiesību, operatīvās darbības un pirmstiesas izmeklēšanas jomā.

Kandidātiem jāpiemīt augstai tiesiskajai apziņai, ētiskumam un spējai motivēt darbiniekus sasniegt biroja izvirzītos mērķus. Tāpat viņiem jābūt prasmei noteikt prioritātes, plānot, organizēt un kontrolēt korupcijas apkarošanas darbu.

Pretendentiem jābūt arī spējai uzņemties līdera lomu, pieņemt lēmumus sarežģītās un paaugstināta stresa situācijās. Viņiem arī jāprot vismaz divas svešvalodas.

Redzējums par KNAB apkarošanas jomas darba organizāciju un prioritātēm pretendentiem jāiesniedz līdz 3.martam.

Pretendentu atbilstības vērtēšana tiks organizēta divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta pretendenta atbilstība izvirzītajām prasībām un iesniegtais redzējums. Atbilstošākie kandidāti tiks aicināti piedalīties otrajā kārtā - intervijā ar KNAB priekšnieka vietnieka praktiskā darba organizāciju un prioritātēm.

LETA gan pagaidām neizdevās noskaidrot, kuras personas būs iekļautas konkursa komisijā.

Jau ziņots, ka premjerministre Laimdota Straujuma pagājušā piektdienā paziņoja, ka rīkojums par Strīķes atbrīvošanu netiks atcelts, jo būtiski procesuāli pārkāpumi nav konstatēti. Straujuma norāda, ka pēdējā KNAB vadītāja rīkojumā nav konstatēti būtiski publisko tiesību procesuālie pārkāpumi, kuru dēļ Ministru prezidents būtu tiesīgs rīkoties.

Ņemot vērā, ka starp pusēm pastāv darba tiesiskās attiecības, konflikts būtu jārisina tiesas ceļā, uzskata valdības vadītāja.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei.

Pirmo reizi Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, taču iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis (V) šā gada 7.janvārī šo lēmumu atcēla.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, un 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā.

Otrreiz atjaunojot Stīķi amatā, Dombrovskis uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu KNAB priekšnieka vietnieku novērtēšanai. Lai arī Dombrovskis uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!