Foto: Publicitātes foto
Slīteres nacionālajā parkā jau maijā būs pieejams jaunais dabas izglītības centrs Slīteres bākas namiņā. Tas tiks aprīkots ar dabas izpētes aprīkojumu un prezentācijas tehniku, lai parka speciālisti varētu saistošāk vadīt dabas izziņas nodarbības, pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Andra Ratkeviča.

"Plānotie izglītības centra uzlabojumi būtiski, lai parka apmeklētāji mūsdienīgā veidā varētu izzināt Slīteres nacionālā parka dabas bagātības. Krietni interesantāk apgūt jaunas zināšanas ir, ja tās tiek pasniegtas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un spēļu elementus," teic Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa.

Slīteres nacionālā parka Slīteres bāka un tās teritorija izglītojošiem mērķiem kalpo kopš 2002. gada, kad komplekss nonāca parka rīcībā un kļuva pieejams apmeklētājiem.

Slīteres bākas namiņā jau iebūvēts unikāls objekts – dobumaina dižozola makets dabiskā lielumā, kas palīdz ieraudzīt un izprast, cik nozīmīgi šādi koki ir dabas daudzveidībai.

Līdzekļi dabas izglītības centra labiekārtošanai tika iegūti, novirzot 2 % no summas, par kopumā pārdotajiem "Samsung" ultra augstas izšķirtspējas televizoriem. Iniciatīva norisinājās 2013. gada nogalē, vēršot uzmanību uz to, ka ceturtdaļai zīdītāju un 13 % putnu sugu draud izmiršana.

Kopumā "Samsung" iniciatīvas gaitā savākti nedaudz vairāk par 3100 eiro.

Slīteres nacionālais parks dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajiem augiem un 60 % Latvijas sūnu sugu. 

Te sastopami nelieli, cilvēkam maz pazīstami, reti sastopami dzīvnieki, kā smilšu krupis, sila ķirzaka, spožais praulgrauzis, lielais dižkoksngrauzis. Te dzīvo arī mežu "karalis" lūsis, ūdeņu saimnieks ūdrs un lielākais no meža putniem – mednis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!