Foto: LETA
Bez rezultāta pabeigtajā iekšējā konkursā uz vakanto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos amatu bija pieteikušās četras korupcijas apkarošanas bloka amatpersonas, tostarp Izmeklēšanas nodaļas vadītāja, KNAB priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāja Lienīte Šikore.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks vairākkārt atteicās izpaust informāciju par konkursu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka konkursā visi četri kandidāti bijuši no biroja korupcijas apkarošanas bloka, kuru pirms vairāk nekā mēneša vēl vadīja Juta Strīķe. Starp kandidātiem bija Izmeklēšanas un Operatīvo izstrāžu nodaļu amatpersonas, kuras birojā strādā vairākus gadus un viena no kandidātēm - pašreizējā KNAB priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāja, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore.

KNAB vairāku nedēļu laikā nesniedz atbildes, kuras amatpersonas darbojās konkursa komisijā, taču, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, tajā bija Streļčenoks, viņa vietniece Ilze Jurča un Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja. Intervijas ar kandidātiem KNAB priekšnieks veica vienpersoniski.

Šikore bija viena no pieciem KNAB nodaļu vadītājiem, kuri pērn oktobrī vēstulē Ministru prezidentam pamatīgi kritizēja Streļčenoku, par to, ka viņš birojā nodarbojas ar "mērķtiecīgu destruktīvu tirāniju".

Neskatoties uz kritisko vēstuli, Streļčenoks tieši Šikori izvēlējās par sava vietnieka pienākumu izpildītāju un pat slavēja viņu plašsaziņas līdzekļos. Šonedēļ laikrakstam "Diena" viņš norādījis, ka Šikores darbs viņu apmierinot. Arī 17.janvārī Streļčenoks žurnālistiem atzina, ka ar iepriekšējo vietnieci Jutu Strīķi vairākus jautājumus "nevarēja mēnešiem atrisināt", taču ar Šikori tas noticis pāris dienu laikā.

Laikrakstam "Diena" Streļčenoks šonedēļ apstiprinājis, ka iekšējā konkursā amatam pieteicās četri kandidāti. "Kandidāti bija spējīgi, bet starp viņiem cilvēku, kas varētu ieņemt šo amatu, es neredzēju," savu lēmumu skaidroja Streļčenoks.

Biroja vadītājs notiekošo detalizētāk komentēt atsakās, bet piebilst, ka viņam pašam bijis "īpaši nepatīkami tādā veidā beigt konkursu". "Tie cilvēki, kurus es uzrunāju, un tie, par kuriem cerēju, ka pieteiksies konkursā, - viņu nebija," sacīja biroja vadītājs.

Drīzumā tiks lemts, kādā veidā atrast piemērotāko pretendentu. Pagaidām vēl neesot skaidrības, vai rīkot atklātu konkursu vai uzrunāt kādas konkrētas personas, ziņoja laikraksts.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieka vietnieka vakantais amats birojā radies, jo no vietnieka amata ar trešo reizi tika atbrīvota ilggadēja biroja darbiniece Juta Strīķe, kura tagad konfliktu par darba tiesiskajām attiecībām risina tiesas ceļā.

Februārī izsludinātajā konkursā pretendentiem bija izvirzītas septiņas prasības, starp kurām nav obligātas prasības pēc augstākās juridiskās izglītības un pieredzes vadošā amatā.

Pretendentiem jābūt ar augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību, piecu gadu darba pieredzi operatīvajā darbā vai pirmstiesas izmeklēšanā. Tāpat pretendentiem jābūt labām zināšanām krimināltiesību, operatīvās darbības un pirmstiesas izmeklēšanas jomā.

Pretendentu atbilstības vērtēšana tika organizēta divās kārtās. Pirmajā kārtā tika vērtēta pretendenta atbilstība izvirzītajām prasībām un iesniegtais redzējums. Atbilstošākie kandidāti tiks aicināti piedalīties otrajā kārtā - intervijā ar KNAB priekšnieka vietnieka praktiskā darba organizāciju un prioritātēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!