Foto: LETA

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V) piekrīt ģenerālprokurora pozīcijai, ka nav nepieciešams veidot komisiju, kas vērtētu KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka atbilstību amatam.

Premjerministre un ģenerālprokurors piektdien, 13.jūnijā, apsvēruši iespēju veidot komisiju Streļčenoka darbības izvērtēšanai.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Loskutovs teica, ka pagājis aptuveni pusgads kopš Streļčenoka kā priekšnieka darbības novērtēšanas un komisijas secinājums bija, ka viņš var turpināt strādāt. "Ja veidojamā komisija dos ieteikumus KNAB priekšniekam iestādes darba uzlabošanai, tad tam būtu pozitīva nozīme," uzsvēra Loskutovs.

Plašākus komentārus Loskutovs atturējās sniegt, jo komisijas veidošana nav viņa kā Saeimas apakškomisijas vadītāja kompetencē.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) jau šonedēļ pauda atbalstu Straujumas iecerei rosināt izveidot komisiju, kas izvērtētu Streļčenoka atbilstību ieņemamajam amatam. Tagad Latkovskis aģentūrai LETA teica, ka acīmredzot ģenerālprokurors un premjerministre vienojušies par savādāku rīcību, proti, iespējams, veidot komisiju Streļčenoka darbības izvērtēšanai. Šādas komisijas veidošanu Latkovskis atbalsta, taču viņš uzskata, ka KNAB konflikta risināšanā jāsper radikālāki soļi, proti, KNAB nepieciešams nodot Ģenerālprokuratūras pārraudzībā.

"Ja abas amatpersonas šodien vienojās neveidot komisiju Streļčenoka atbilstības amatam novērtēšanai, tad tāds ir viņu lēmums. Tomēr es uzskatu, ka nepieciešams KNAB nodot prokuratūras pārraudzībā. Šādā gadījumā neviens no politiķiem nevarētu iejaukties, jo prokuratūra ir neatkarīga iestāde un ģenerālprokurors tās lietas sakārtotu," piebilda Latkovskis.

Jau ziņots, ka komisija, kas vērtētu Streļčenoka atbilstību amatam, tomēr netiks veidota, šodien pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu (V) žurnālistiem paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Tiekoties ar valdības vadītāju, ir izvērtēts jautājums par Streļčenoka atbildības izvērtēšanu, bet ne tādā kontekstā, kā tas visu šo nedēļu ir pārspriests - par Streļčenoka atbrīvošanas komisijas izveidošanu. Tā, visticamāk, varētu būt tāda pati komisija, kāda pērn tika izveidota Satversmes aizsardzības biroja priekšnieka Jāņa Maizīša vadībā un kas izvērtēja Streļčenoka darbību.

Pērn oktobra beigās jau tika izveidota komisija, kuras uzdevums bija izvērtēt Streļčenoka darbību un tās rezultātus. Šī komisija tika izveidota Streļčenoka darba kārtējai izvērtēšanai un nebija saistāma ar piecu KNAB nodaļu vadītāju premjeram izteikto lūgumu veikt ārpuskārtas novērtēšanu. Darbības un tās rezultātu novērtēšana ir jāveic par katru amatpersonu, bet KNAB priekšnieku vērtē speciāla komisija.

Komisija Streļčenoka darbu novērtēja ar C, kas pielīdzināms novērtējumam labi. Novērtējums bija par laiku no 2011.gada 17.novembra līdz 2013.gada 4.novembrim.

Šonedēļ Straujuma nāca klajā ar paziņojumu, ka rosinās veidot komisiju KNAB priekšnieka Streļčenoka izvērtēšanai. Viņa apstiprināja, ka šo komisiju varētu vadīt Kalnmeiers, kurš pats tam bija izrādījis piekrišanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!