Фото: LETA

ASV turpinās rotācijas kārtībā sūtīt karavīrus uz Baltijas valstīm un Poliju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, trešdien pēc tikšanās ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) žurnālistiem atzina ASV aizsardzības sekretāra padomnieks starptautiskās drošības jautājumos Dereks Šolē.

"Mēs turpināsim rotācijas kārtībā sūtīt karavīrus uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Poliju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams," uzsvēra Šolē un piebilda, ka ASV karavīriem, kas izvietoti Baltijas valstīs, šī ir iespēja gūt lielisku pieredzi, trenējoties kopā ar profesionālajiem Baltijas valstu karavīriem.

Tāpat tā ir iespēja demonstrēt ASV un NATO stingro apņemšanos aizstāvēt visu dalībvalstu teritoriālo neaizskaramību NATO piektā panta ietvaros.

Šolē arī pastāstīja, ka apsveicis Vējoni ar šovasar jūlijā Saeimā pieņemto lēmumu palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta līdz 2020.gadam.

Amatpersonas arī pārrunāja NATO rīcības plāna īstenošanu, kas tika uzsākts, atzīstot, ka ne visi kaimiņi atzīst vērtības par vienotu un mierīgu Eiropu. Tāpat šis rīcības plāns dod NATO lielākas iespējas reaģēt uz potenciālajiem draudiem Eiropā.

Tāpat amatpersonas pārrunāja Krievijas nepieņemamo agresiju Ukrainā.

Trešdien Šolē tiksies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politikas direktoriem, lai pārrunātu, kā stiprināt spēcīgo sadarbību, kāda sadarbība ASV ir izveidojusies ar NATO dalībvalstīm Baltijas reģionā.

Ceturtdien Šolē apmeklēs Ādažu poligonu, kur vērošot Latvijas karavīru un ASV 1.kavalērijas brigādes karavīru kopīgo treniņu.

Šolē ir ASV aizsardzības sekretāra padomnieks starptautiskās drošības stratēģijas, starptautisko drošības organizāciju, Tuvo Austrumu, Āfrikas un Rietumvalstu jautājumos.

Jau ziņots, ka ASV bija pirmā valsts, kura, saasinoties notikumiem Ukrainā, jau pavasarī uz Latviju nosūtīja desantniekus, kurus oktobra sākumā nomainīja ASV smagās bruņutehnikas 150 karavīru rota ar pieciem tankiem "Abrams" un 12 bruņotām kaujas mašīnām "Bradley". Šī rota Latvijā uzturēsies līdz decembrim.

ASV arī nākamgad Latvijā pastāvīgi rotācijas kārtībā izvietos savus bruņotos spēkus, lai stiprinātu Austrumeiropas drošību.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !