Foto: LETA

Gadījumā, ja 12.Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) ceturtdien mēģinās iekļūt Saeimas sēžu zālē, Valsts policijas (VP) darbinieki viņu no tā atturēs, teica VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis izteica cerību, ka Liepiņš sapratīs situāciju un nemēģinās atkārtoti iekļūt Saeimas sēžu zālē. "Ja deputāts Liepiņš mēģinās iekļūt Saeimas sēžu zālē, tad viņam sākumā tiks izteikts brīdinājums, bet, ja viņš tam nepakļausies, tad tā jau būs nepakļaušanās policijas pārstāvim," viņš piebilda.

Taujāts, vai viņš pieļauj, ka policijas darbinieki varētu pielietot spēku, lai atturētu Liepiņu no centieniem iekļūt sēžu zālē, Ķuzis pauda uzskatu, ka "līdz tam nenonāks".

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) trešdien tikusies ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski ("Vienotība"), Drošības policijas priekšnieka vietnieku Juri Leitieti un VP priekšnieku Ķuzi, lai pārrunātu iespējas nodrošināt kārtību Saeimas sēdē, lai neatkārtotos pagājušajās nedēļas incidents ar Liepiņa dalību, kura dēļ tika atcelta parlamenta sēde.

Mūrniece norādīja, ka deputātam Liepiņam vajadzētu respektēt sevi, savus kolēģus un vēlētājus un atturēties no vēlmes apmeklēt Saeimas sēdi.

Savukārt pats Liepiņš Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas telpās ceturtdien plkst.8.30 pirms Saeimas sēdes rīkos preses brīfingu, kurā viņš paskaidrošot savas rīcības motivāciju un informēšot par savu tālāko dalību Saeimas plenārsēdēs.

"Publiskajā telpā plašu rezonansi radīja 16.aprīļa notikumi, kad, aizbildinoties ar manu, Saeimas deputāta Daiņa Liepiņa, atrašanos Saeimas plenārsēžu zālē un bez pienācīgi argumentēta juridiska pamatojuma Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pārcēla kārtējo Saeimas sēdi uz 23. aprīli," norāda Liepiņš.

Jau ziņots, ka Liepiņš, kurš nedrīkst piedalīties Saeimas sēdēs, pagājušajā ceturtdienā atteicās pamest plenārsēžu zāli, tādēļ parlamenta prezidijs un frakciju padome pieņēma lēmumu izsludināt Saeimas sēdes pārtraukumu līdz nākamajai ceturtdienai.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka gadījumā, ja Saeima piekrīt kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, attiecīgais Saeimas loceklis zaudē tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, līdz kriminālvajāšanas izbeigšanai vai līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums. Tāpat Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputātam mēnešalgu izmaksā piecdesmit procentu apmērā.

Februārī Saeima vienbalsīgi piekrita Liepiņa krimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Liepiņam ir izvirzīta apsūdzība septiņos noziedzīgos nodarījumos par to, ka viņš norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu un cita mantiska rakstura deklarācijā. Saskaņā ar apsūdzību šie noziedzīgie nodarījumi izdarīti laika posmā no 2010.gada 1.aprīļa līdz 2012.gada 28.jūnijam.

Kriminālprocess Jelgavas tiesā saņemts 2013.gada 1.jūlijā. Savukārt 2014.gada februārī sākta tiesas izmeklēšana. Jelgavas tiesa informē, ka apsūdzētais Liepiņš savu vainu neatzīst un lietā tiek veikta pierādījumu pārbaude un turpinās tiesas izmeklēšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!