Foto: Valsts policija / LETA / Publicitātes attēls / Foto no "Dabasdati.lv"
Policija aizturējusi kādas mazgadīgas meitenes izvarotāju un aicina atsaukties citus viņa upurus, portāls "Delfi" skaidro lielos projektus, kur pastāv risks neapgūt ES fondu līdzekļus, piedāvā iepazīties ar "Gada motocikla" titula pretendentiem, kā arī turpina sekot notikumiem jūras ērgļu ligzdā.

Foto: Valsts policija
Rīgā aizdomās par nepilngadīgas meitenes izvarošanu aizturēts kāds 1978.gadā dzimis vīrietis. Šobrīd policijai ir zināmi četri upuri, no tiem vienu vīrietis varētu būt seksuāli izmantojis, bet pārējos trīs mēģinājis izmantot, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Lasīt vairāk

Foto: LETA
No lielajiem projektiem, kas 2007.-2013.gada plānošanas periodā tiek īstenoti ar
Eiropas Savienības
(ES) līdzfinansējumu, lielākais risks līdzekļu neapgūšanai ir
Krievu salas
projektā un Inčukalna gudrona dīķu projektā, noskaidroja portāls "Delfi".

Šie divi projekti ir riskantākie Finanšu ministrijas (FM) ieskatā.

Lasīt vairāk

Foto: DELFI
Latvijā otro sezonu pēc kārtas notiek konkurss par "Gada motocikla" titulu, uz kuru pretendē dažādi jaudīgi, spilgti un interesanti pie vietējiem dīleriem nopērkami motorizētie braucamrīki.

Lasīt vairāk

Foto: no "Dabasdati.lv".
Pagājušajā nedēļā daudzi satraukti sekoja notiekošajam ar tiešraides kameru aprīkotajā Durbes jūras ērgļu ligzdā, jo pēc ērglēna Durberta gredzenošanas viņa vecāki cilvēka aizskartajai ligzdai baidījās tuvoties ilgāk nekā 36 stundas. Dažs no vērotājiem pauda viedokli, ka gredzenošanu vispār nevajadzētu veikt, jo tā apdraud mazo ērglēnu dzīvību. Lūk, ornitologa Jāņa Ķuzes komentārs par notikušo un gredzenošanas nepieciešamību!

Lasīt vairāk

Foto: Shutterstock
Jēkabpils
rajona tiesa Salvim Tihanovskim, kurš tika ievainots traģiskajā "Fēniksa" aplaupīšanā, un policista brālēnam Kasparam Tihanovskim piespriedusi astoņus gadus ilgu cietumsodu, informēja tiesā.

Lasīt vairāk

Foto: Ekrānuzņēmums
Pirmdien, 1. jūnijā, miljoniem datorlietotāju, kuri izmanto "Windows 7" un "8" operētājsistēmu, pamanīja rīkjoslā jaunu ikonu ar "Windows 10" logo. Noklikšķinot ar datorpeli uz ikonas, atveras logs ar ielūgumu "rezervēt" sev "Windows 10" kopiju, kad tā publiski būs pieejama 29. jūlijā.

Lasīt vairāk

Foto: AFI
Ķīnas sertifikācijas un akreditācijas administrācija oficiāli atļāvusi Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem sākt produkcijas eksportu, portālu "Delfi" informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Lasīt vairāk

Foto: Privātais arhīvs
Līdz ar pirmā vasaras mēneša sagaidīšanu vairāki simti sieviešu vienojas kādā elegantā izaicinājumā - turpmākās 30 jūnija dienas pavadīt sievišķīgās kleitās un svārkos, lai vairotu sievišķību. Izaicinājuma domubiedru grupā nepamanīta nav palikusi Darja Krastiņa, kas pirms gada piedalījās 100 dienu izaicinājumā ar kleitu un svārku valkāšanu, taču šobrīd, iemīlējusi azartu un apņēmības pilna, piedalās jau nākamajā izaicinājumā - 100 dienas ar sportiskām aktivitātēm.

Lasīt vairāk

Foto: Publicitātes foto
No 2. jūnija līdz 4. jūlijam
Ogres
Vēstures
un mākslas muzejā būs skatāma izstāde "Padomju Jāņi" par latviešu tradicionālo svētku – Jāņu jeb Līgo svētku – svinēšanas kultūru padomju laikā.

Lasīt vairāk

Foto: Publicitātes foto
Šovasar uz "Positivus" festivāla galvenās skatuves satiksies grupa "Dagamba", Valsts kamerorķestris "
Sinfonietta Rīga
" un Latvijas Universitātes jauktais koris "
Juventus
", lai sniegtu pārsteidzoši ekspresīvu muzikālo performanci, vēsta festivāla organizatori.

Lasīt vairāk

Foto: Shutterstock
Kā garšo tavs jūnijs? Mūsējais - pēc
skābenēm
un
rabarberiem
, ko steidzam ēst vai saglabāt ziemai līdz Jāņiem, jo vēlāk tos vairs nevarot ēst. Vēl mūsu jūnijs garšo pēc pirmajām
zemenēm
un kraukšķīgiem
redīsiem
, ko ēdam tāpat no dobes, ar sauju notraušot pielipušo zemi. Šis laiks pilnīgi noteikti smaržo un garšo pēc ceriņiem, peonijām un pīpenēm, svaigi plauta mauriņa, ņiprām dillēm un aromātiska bazilika,
aukstās zupas
un ķimeņu siera, kā arī, protams, pēc jāņugunīm, alus un prieka par garām un saulainām dienām!

Lasīt vairāk

Foto: DELFI
Tagad jāizmanto katra saulaina diena, lai paspētu izdarīt iekavēto vēsā un lietainā maija dēļ. Mūsu klimatā, lai iegūtu labu ražu, sakņu dārzu vajag apsēt un sastādīt aptuveni līdz 7. jūnijam.

Lasīt vairāk

Foto: Shutterstock
Vasara ir sākusies! Beidzot ar visām savām maņām varam pilnībā izbaudīt dabas uzplaukšanas burvību – gan vērojot koku un pļavu sazaļošanu, gan mielojoties ar pirmajiem dārza zaļumiem, gan arī reibstot no vasaras ziedu aromātiem.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!