Foto: LETA
Nacionālā savienība "Taisnīgums", kuras biedri piedalīsies otrdien pie Ministru kabineta rīkotajā protesta akcijā pret bēgļu uzņemšanu, pieprasa referendumu šajā jautājumā, informēja organizācija.

Organizācija norāda, ka par valdības "prettautisko lēmumu ārēju lielvaru spiediena rezultātā uzņemt tā saucamos bēgļus jeb nelegālos imigrantus no citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī no Āfrikas ir jārīko tautas nobalsošana".

Jau ziņots, ka Nacionālās apvienības (NA) deputāti kopā ar vairākām biedrībām otrdien pie valdības ēkas plāno protestēt pret bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Viens no protesta akcijas rīkotājiem biedrības "Tēvijas sargi" pārstāvis Jānis Sils pastāstīja, ka piketa mērķis ir "nepieļaut piespiedu kārtā ievest Latvijā imigrantus".

Viņš apgalvoja, ka lielākā daļa cilvēku, kuri bēg no Āfrikas uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, ir nevis bēgļi, bet imigranti, kuri nodarbojoties ar nelegālo tirdzniecību - narkotikām un ieročiem.

"Vairums no tiem, kuri brauc ar kuģiem uz Eiropas Savienības valstīm, ir jauni vīrieši, nevis ģimenes ar bērniem. Un tos nevar saukt par bēgļiem," teica Sils.

Protesta akcijas organizētājs informēja, ka pikets sāksies plkst.18, lai uz to varētu paspēt arī strādājošie. Viņš sacīja, ka pašlaik ir grūti prognozēt, cik cilvēku ieradīsies, tomēr tie nebūšot vien daži desmiti.

Atbalstu akcijai esot pauduši daudzi, tostarp NA, kā arī nacionālā savienība "Taisnīgums", vīru kopa "Vilki" un biedrība "Dieva suņi".

Valdība iepriekš ārkārtas sēdē nolēma, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Iekšlietu ministrijai, Labklājības ministrijai, Kultūras ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar pašvaldībām būs jāstrādā pie integrācijas politikas nākamajiem gadiem.

Koalīcijā ietilpstošā NA ir pret bēgļu uzņemšanu, uzsverot, ka Latvija pagājušajā gadsimtā pret savu gribu ir uzņēmusi proporcionāli vairāk imigrantu nekā jebkura cita ES valsts. "Tā ir Latvijas īpašā situācija, kas jaunu cittautiešu imigrāciju mūsu valstī padara sevišķi bīstamu, un tādēļ ir pilnīgi nepieļaujama," iepriekš paudusi NA.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!