Foto: PantherMedia/Scanpix

Otrdien Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas sēdē tika pieņemts lēmums rosināt satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju, portālu "Delfi" informēja apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Šo iniciatīvu LRA aicinās atbalstīt arī pārējos Saeimas politiskos spēkus, lai sasauktu Saeimas ārkārtas sēdi, kurā tiktu izskatīta Matīsa atbilstība ieņemamajam amatam un lemts par viņa atbrīvošanu.

Liepiņš pastāstīja, ka apvienība Matīsa demisiju rosinās vairāku iemeslu dēļ. Pēc viņa teiktā, LRA jau vairākus mēnešus atpakaļ vērsusies gan Valsts kontrolē, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kā arī pašā Satiksmes ministrijā ar aizdomām par "Latvijas Dzelzceļa" toreizējā vadītāja Uģa Magoņa negodprātību dažādos darījumos, izšķērdējot valsts naudu. "Matīsa vienīgā atbilde bija tāda, ka viņa rīcībā šādas informācijas nav," teica Liepiņš.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Matīss nav prasījis nekādu atbildību no Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" vadības saistībā ar gadījumu, kad lidsabiedrības apkalpes locekļi tika aizturēti Norvēģijas galvaspilsētas Oslo lidostā par ierašanos darbā alkohola reibuma. "Šis gadījums tika plaši atspoguļots arī ārvalstu medijos, bet Matīss nekādus paskaidrojumus no "airBaltic" vadības nav prasījis," sacīja Liepiņš.

Vienlaikus gan viņš atzina - tā kā LRA Saeimā pārstāv tikai astoņi deputāti, bet kāda ministra demisijas prasīšanai nepieciešami vismaz 10 deputātu piekrišana, apvienība šajā jautājumā meklēs atbalstu pie citām parlamenta partijām.

LRA arī paudusi neapmierinātību ar notiekošo valsts kompānijā "Latvijas Pasts". Tostarp par uzņēmuma iepirkto dārgo tehniku, kas netika izmantota, bet arī par to nav prasīta neviena iesaistītā atbildība.

Liepiņš iepriekš mikroblogošanas vietnē "Twitter" neslēpa pārliecību, ka saistībā ar pēdējās nedēļas notikumiem - "Latvijas Dzelzceļa" (LDz)  šefa Uģa Magoņa aizturēšanu un lidsabiedrības "airBaltic" pilotu un stjuartu pieķeršanu pirms kārtējā reisa alkohola reibumā, atbildīgajam ministram būtu jāatkāpjas. 
Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdienas vakarā aizturēja LDz vadītāju Magoni. Piektdien viņš tika atcelts no amata, bet sestdien viņam tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu

KNAB Magoni tur aizdomās par liela apmēra kukuļa pieprasīšanu. 

Savukārt pirmdien Norvēģijas tiesa nolēma paturēt apcietinājumā četrus Oslo lidostā aizturētos aviokompānijas "airBaltic" lidmašīnas apkalpes locekļus, kuru asinīs tika konstatēts nepieļaujams alkohola līmenis. Aizturētie apkalpes locekļi ir Latvijas pilsoņi.

Sestdienas rītā Oslo lidostā aizturētajam pilotam, otrajam pilotam un divām stjuartēm alkohola līmenis pārsniedza pieļaujamās 0,2 promiles.

Matīss satiksmes ministra amatā stājās 2013.gada martā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!