Fоtо: F64

Igaunijas bagātākais cilvēks un sociāldemokrātu līdera Jevgēņija Osinovska tēvs Oļegs Osinovskis, kurš tiek vainots par 500 000 eiro liela kukuļa došanu bijušajam uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" vadītājam Uģim Magonim, ir tikai bandinieks, turklāt pati šī lieta ir Latvijas iekšpolitikas spēle, raksta igauņu nedēļas izdevums "Eesti Ekspress".

Lieta saistīta ar četrām vecām lokomotīvēm, kuras Osinovska uzņēmums "Skinest" pārdevis "Latvijas Dzelzceļam".

"Eesti Ekspress" norāda, ka skaidra nauda papīra maisos, kā tas bijis ar 500 000 eiro, kas tika atrasti Magoņa automašīnā, viņam atgriežoties no Igaunijas, dzelzceļa biznesā ir norma un ka nauda esot bijusi paredzēta uzņēmuma "Krievijas Dzelzceļš" vadītājam Vladimiram Jakuņinam, bet Magonis bijis tikai kurjers.

Magonis arestēts politisku intrigu rezultātā, pieļauj laikraksts, un norāda, ka Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs esot "politiski jutīgs".

Magonis dažiem Latvijas politiķiem varētu būt bijis pārāk prokrievisks, neraugoties uz to, ka tranzīta apjoms Latvijas un Krievijas starpā pēdējo desmit gadu laikā trīskāršojies, skaidro "Eesti Ekspress".

Bizness, kas balstīts skaidras naudas darījumos, atšķirībā no Igaunijas Krievijā un Latvijā joprojām esot ļoti izplatīts, norāda laikraksts, piebilstot, ka Osinovskis lieliski pārzina Austrumeiropas un Krievijas dzelzceļa biznesa virtuvi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !