Fоtо: DELFI.ee
Saistībā ar Latvijas valsts uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) bijušā prezidenta Uģa Magoņa korupcijas lietu Igaunijas uzņēmējam Oļegam Osinovskim piederošajā uzņēmumā "Skinest" notikusi iekšējā izmeklēšana, pastāstīja Osinovska juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts no Latvijas Saulvedis Vārpiņš.

"Uzņēmumā "Skinest" ir notikusi iekšējā izmeklēšana, viņiem arī interesē, kas notiek. Tātad arī mana kā advokāta, jurista viedoklis ir, ka ir bijis darījums starp divām fiziskām personām, Magoni un Osinovski. Šis darījums ir noticis trešās personas interesēs, kas nav "Skinest", skaidroja Osinovska juridiskās palīdzības sniedzējs.

Viņš arī kategoriski noliedza, ka darījums ir saistīts ar LDz darījumu starp "Skinest" par dīzeļlokomotīvju iegādi.

Vārpiņš arī pastāstīja, ka par šo faktu ir uzsākta izmeklēšana. "Tad arī izmeklēšana (...) izvērtēs - tas ir kaut kas nelikumīgs, ir kaut kas noziedzīgs. Vārdu sakot, sniegs vērtējumu, kāds šis darījums ir bijis - vai tur ir saskatāmas nozieguma pazīmes vai tikai kaut kādi ētikas pārkāpumi. Vai nav nekas varbūt arī," norādīja Vārpiņš.

Uz jautājumu, vai Osinovskim procesa virzītājs - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) - pret Magoni uzsāktajā kriminālprocesā ir piemērojis kādu kriminālprocesuālu statusu, Vārpiņš norādīja, "šo jautājumu es tomēr nekomentēšu, jo es esmu attiecīgi parakstījies kriminālprocesā par izmeklēšanas ziņu neizpaušanu."

KNAB ir sācis kriminālprocesu pret Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

KNAB pārstāve Laura Dūša informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa - materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" (LDz RSS) iepirkumu.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka iespējams, Magonis tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā LDz RSS nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas uzņēmējam Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Iepirktās lokomotīves bijušas dažādā stāvoklī un to cena atšķīrusies, bet katra no četrām lokomotīvēm maksājusi ap diviem miljoniem eiro un vairāk. Divas no četrām iepirktajām dīzeļlokomotīvēm jau piegādātas. "LDz RSS" iepirkums par četru 2TE116 sērijas lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi noslēdzās šā gada 7.aprīlī, tajā bijuši divi pretendenti un uzvarējis "Skinest", kas ir arī viens no galvenajiem lokomotīvju rezerves daļu piegādātājiem LDz, pateicoties uzņēmuma līgumiem ar ražotājiem Krievijā, raksta "Diena.lv".

Savukārt Osinovskis Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR uzsvēris, ka konkurss par lokomotīvju iepirkumu noticis pēc visiem noteikumiem.

Igaunijas prokuratūra ir apstiprinājusi, ka ir saņēmusi tiesiskās palīdzības lūgumu no Latvijas un Osinovskis ir iesaistīts Magoņa lietā, taču sīkākus komentārus sniegt atteikusies.

Ziņots arī, ka KNAB 6.augusta vakarā veica kratīšanu Magoņa darba vietā, un viņš aizturēts, ar automašīnu atgriežoties no Igaunijas. LDz vadītājs no amata 7.augustā tika atbrīvots, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts LDz līdzšinējais valdes loceklis Aivars Strakšas. Rīgas rajona tiesa 8.augustā Magonim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

"Lursoft" informācija liecina, ka Magonis bija LDz valdes priekšsēdētājs kopš 2005.gada. No 2003. līdz 2005.gadam vadījis LDz padomi.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !