Foto: F64

Dzelzceļa kompānijas "Latvijas Dzelzceļa" (LDz) bijušais vadītājs Uģis Magonis aizturēšanas brīdī nav mēģinājis bēgt, uzsvēris Magoņa advokāts Alvis Marga.

"Izskanējušais, ka notikusi kaut kāda pakaļdzīšanās ar 200 kilometriem stundā, ir pilnīgas muļķības. Kaut vai tāpēc, ka tajā ceļa posmā ir remonti un tur vispār nav iespējams ieskrieties līdz 200 kilometriem stundā. Un Magoņa kunga automašīna ir spējīga attīstīt ātrumu 260 kilometrus stundā. Šoferis ir gudrs, ja viņš gribētu aizmukt - viņš noteikti varētu mukt. Nekāda mukšana tur nav bijusi," teica Marga.

Tāpat viņš pastāstīja, ka Magonis šobrīd nogādāts Rīgas Centrālcietumā. Pagaidām Marga nav ticies ar Magoni, taču plāno to darīt ceturtdien, 13. augustā.

Marga arī pastāstīja, ka trešdien Rīgas rajona tiesā iesniegs sūdzību par tiesas 8.augusta lēmumu, ar kuru Magonim piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Iepriekš Magoņa aizstāvis skaidroja, ka aizstāvība šim tiesas lēmumam nepiekrīt un tas tiks pārsūdzēts.

Tāpat Marga iepriekš skaidroja, ka Rīgas rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesis Magonim piemērojis drošības līdzekli - apcietinājumu, jo uzskatījis, ka bijušā LDz valdes priekšsēdētāja atrašanās brīvībā varētu traucēt pierādījumu vākšanā.

Ziņots, ka Magonis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) organizētās aizturēšanas laikā mēģinājis bēgt.

Viņš kopā ar savu šoferi, kurš vadījis automašīnu atgriežoties no Igaunijas, bet aizturēt viņu sākotnēji mēģināts uz Igaunijas - Latvijas robežas. Ignorējot aicinājumu apstāties, abi metušies bēgt. Bēgšanas laikā automašīna, kurā atradies Magonis un viņa šoferis, attīstījusi līdz 200 kilometriem stundā ātrumu.

Bēgšanas mēģinājums beidzies pēc vairākiem kilometriem, kur notikuši ceļa remontdarbi un ātri pabraukt ar automašīnu vairs nav bijis iespējams.

KNAB pārstāve Laura Dūša, atbildot uz jautājumu par Magoņa bēgšanas mēģinājumu, norādīja, ka KNAB procesuālās darbības nekomentē.

Tāpat ziņots, ka KNAB sācis kriminālprocesu pret Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

KNAB pārstāve iepriekš informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa - materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" (LDz RSS) iepirkumu.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka iespējams, Magonis tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā LDz RSS nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Iepirktās lokomotīves bijušas dažādā stāvoklī un to cena atšķīrusies, bet katra no četrām lokomotīvēm maksājusi ap diviem miljoniem eiro un vairāk. Divas no četrām iepirktajām dīzeļlokomotīvēm jau piegādātas. "LDz RSS" iepirkums par četru 2TE116 sērijas lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi noslēdzās šā gada 7.aprīlī, tajā bijuši divi pretendenti un uzvarējis "Skinest", kas ir arī viens no galvenajiem lokomotīvju rezerves daļu piegādātājiem LDz, pateicoties uzņēmuma līgumiem ar ražotājiem Krievijā, raksta "Diena.lv".

Savukārt Osinovskis Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR uzsvēris, ka konkurss par lokomotīvju iepirkumu noticis pēc visiem noteikumiem.

Oļega Osinovska dēls Jevgeņijs Osinovskis, kurš ir Igaunijas valdošajā koalīcijā esošās Sociāldemokrātiskās partijas (SDE) priekšsēdētājs, pirmdien paziņoja, ka nepastāv nekādas attiecības starp SDE un Oļegu Osinovski.

KNAB 6.augusta vakarā veicis kratīšanu Magoņa darba vietā un viņu aizturējis. LDz vadītājs no amata piektdien, 7.augustā, tika atbrīvots, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts LDz līdzšinējais valdes loceklis Aivars Strakšas. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss atzina, ka Magoņa aizturēšana saistītā ar kādu saimniecisku darījumu.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" 7.augustā vēstīja, ka KNAB kratīšanas veicis ne tikai Magoņa darba vietā, bet arī īpašumā Amatciemā. Magoņa pēctecis LDz vadītāja amatā varētu būt pašreizējais kompānijas viceprezidents Edvīns Bērziņš.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!