Foto: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sniedzis atzinumu, ka tad, ja likumdošanā tiks ietvertas un īstenotas veselības ministra Gunta Belēviča ieceres par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) reorganizāciju, kas paredz zāļu licencēšanu pakļaut politiskai ietekmei, ministram varētu būt interešu konflikts, trešdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( V).

Viņa sacīja, ka ministram neieteiktu darboties nozarē, kur darbojas viņa radinieki, šajā gadījumā - dēls, un veikt šajā nozarē reformas.

Straujuma gan piebilda, ka viņa nav pārliecināta, ka Belēvičs rīkojas kādās personīgās interesēs, turklāt viņš pats ir pārliecināts, ka darbojas valsts interesēs un viņam ir tiesības nākt klajā ar priekšlikumiem konkrētajā jomā.

Vienkāršāk būtu, ka ministram nebūtu šādas saistības ar nozari, bet šajā sfērā darbojas arī viņa radi un tas rada aizdomas, sacīja piremjere.

Jau vēstīts, ka valdība 25. augustā vēl nelēma par VM piedāvāto ZVA reorganizāciju - nozares iebildumu dēļ jautājuma izskatīšana atlikta uz nedēļu.

VM piedāvājums paredz pārdalīt atsevišķas ZVA funkcijas Veselības inspekcijai (VI), bet citas - VM.

Plānots, ka VM turpmāk izsniegs atļaujas zāļu klīnisko pētījumu veikšanai, vērtēs zāļu klīniskās izpētes atbilstību labas klīniskās prakses prasībām, kā arī pieteiktos zāļu lietošanas novērojumus. Tāpat ministrija izsniegs speciālās atļaujas (licences) farmaceitiskajai darbībai.

Savukārt VI turpmāk varētu novērtēt un pārbaudīt zāļu un aktīvo vielu ražotāju un importētāju atbilstību labas ražošanas prakses prasībām un izsniegt labas ražošanas prakses sertifikātus, kā arī novērtēt un pārbaudīt zāļu un aktīvo vielu izplatītāju atbilstību labas izplatīšanas prakses prasībām un izsniegt labas izplatīšanas prakses sertifikātus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!