Foto: LETA

Administratīvā rajona tiesas Rīgas tiesu nams ceturtdien, izskatot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu (NEPLP) Aināra Dimanta lūgumu par Saeimas šā gada 8.jūlija lēmuma, ar kuru viņš atbrīvots no NEPLP padomes locekļa amata, darbības apturēšanu, nolēma Dimanta lūgumu noraidīt, pastāstīja tiesas pārstāve Baiba Dreika.

Tiesa lēmumā atzina, ka nepastāv vērā ņemams Dimanta subjektīvo interešu aizskārums, tādēļ nav pamata vērtēt lēmuma tiesiskumu (prettiesiskumu). Savukārt pieteicēja minētie apstākļi neliecina par to, ka viņam rastos patiešām būtisks kaitējums vai zaudējumi, kuru novēršana vai atlīdzināšana būtu ievērojami apgrūtināta vai prasītu nesamērīgus resursus.

Tiesa skaidrojusi, ka arguments par iespējamu kaitējumu visai tiesību sistēmai, nav vērtējams kā tāds, kas liecinātu, ka, neapturot minētā Saeimas lēmuma darbību, Dimantam tiks nodarīti ievērojami zaudējumi un kaitējums. Tāpat tas, ka Dimants vairs nevar rēķināties ar to atalgojumu, ko saņēma, ieņemot amatu NEPLP, var radīt Dimantam zināmas neērtības, bet tas nav patstāvīgs pamats lēmuma darbības apturēšanai.

Tāpat tiesa atzinusi, ka tiesības pildīt valsts dienestu nav absolūtas tiesības. Savukārt ierobežojums iesaistīties elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbībā, stāties darba tiesiskajās attiecībās un nodarboties ar saimniecisko darbību, beidzot pildīt amata pienākumus, ir neizbēgams.

Dreika piebilda, ka tiesas lēmumu lietas dalībnieki var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā četrpadsmit dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas, iesniedzot blakus sūdzību Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesas Rīgas tiesu nams nolēmis atstāt bez virzība bijušā NEPLP vadītāja Aināra Dimanta iesniegto lūgumu noteikt pagaidu aizsardzību - apturēt Saeimas lēmuma darbību par viņa atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata.

Ziņots, ka Dimants, apstrīdot Saeimas lēmuma likumību par atbrīvošanu no amata, jūlija beigās iesniedzis prasību tiesā.

Tāpat vēstīts, ka par NEPLP vadītājas pienākumu izpildītāju jūlija beigās iecelta Aija Dulevska.

Viņa gan pildīja NEPLP vadītājas pienākumus arī pēc Dimanta atlaišanas 8.jūlijā, jo bija viņa vietniece.

Saeima, 50 deputātiem balsojot par, atbrīvoja Dimantu no NEPLP locekļa amata, pamatojoties uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pantiem, kas paredz, ka ir konstatēti tādi normatīvajos aktos noteikti apstākļi, kas liedz attiecīgajai personai būt par padomes locekli, kā arī paredz labu reputāciju.

Dimants uzskatīja, ka atlaišana nav pamatota.

Pārējo padomes locekļu - Dulevskas, Daiņa Mjartāna un Ivara Zviedra atbrīvošanu no amata - parlamenta vairākums neatbalstīja. Lēmumprojektus gatavoja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko komisija.

Tāpat ziņots, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 28.jūlijā, sasauca sēdi, lai izsludinātu konkursu uz vakanto NEPLP locekļa amatu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!