Tūristiem Siguldā iesaka apmeklēt jauno skatu torni, lai baudītu zelta rudens ainavas.

Kā skaidroja pašvaldībā, šīs sezonas jaunums ir jaunatklātais skatu tornis gaisa trošu vagoniņa "Krimuldas" stacijā, kas atklāj jaunu skatu punktu krāšņajai rudens ainavai pāri Gaujas senlejai.

Tūrisma informācijas centrā ir informācija par astoņiem jauniem pastaigu maršrutiem Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senlejas labākās skatu vietas, Turaidas gravas un alas, Lojas krastus un Gaujas krastus no Siguldas līdz "Rāmkalniem". Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts gar Gauju no Siguldas līdz Līgatnei, kā arī vienas dienas maršruts Siguldas un Allažu apkaimē.

Kā vēl viena alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai.

Infrastruktūras uzlabojumi šogad veikti daudzviet Gaujas Nacionālajā parkā, kur Dabas aizsardzības pārvalde uzlabojusi dabas tūrisma infrastruktūru aptuveni 20 kilometru garumā, piemēram, Velnalas apkārtnē, Bebru takā, Gūtmaņalas un Paradīzes kalna apkaimē. Daļā objektu labiekārtošana vēl turpinās, tos plānots pabeigts līdz šī gada nogalei.

Siguldas viesu ērtībām pilsētā un Gaujas senielejā izveidoti papildu stāvlaukumi, piemēram, pļavā pie panorāmas rata un teritorijā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, kā arī pie Turaidas muzejrezervāta. Siguldā atsevišķās ielās notiek remontdarbi, tādēļ pašvaldība aicina pilsētas viesus būt saprotošiem un ievērot norādes uz ielām.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, zelta rudens jau vairāk nekā gadsimtu ir viens no visas Latvijas simboliem un tūrisma galvenajiem vilinājumiem. Kā ierasts, Siguldā sev piemērotas nodarbes atradīs ne tikai tie, kas vēlas doties nesteidzīgās pastaigās, baudot krāšņās dabas ainavas, bet arī aizraujošu aktivitāšu piekritēji.

Populārākie apskates objekti novadā ir Turaidas muzejrezervāts, Livonijas ordeņa Siguldas pils, gaisa trošu vagoniņš, Gūtmaņala, Velnalas kājnieku tilts un ap to esošās pastaigu takas, kā arī daudzie aktīvās atpūtas objekti.

Šodien līdz plkst.14 Siguldā norisināsies piektais Siguldas pusmaratons, tādēļ pilsētas viesi tiek aicināti rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem.

Pašvaldība atgādina, ka uz autoceļa Rīga-Veclaicene norisinās remontdarbi, tādēļ, dodoties uz Siguldu, jārēķinās ar palēninātu satiksmi. Tūrisma informācijas centra speciālisti uz Siguldu iesaka doties caur Saulkrastiem un Raganu vai Ropažiem un Allažmuižu.

Doties uz Siguldu iespējams arī ar sabiedrisko transportu. Akciju sabiedrība "Pasažieru vilciens" līdz 26.oktobrim sestdienās un svētdienās plkst.18.59 nodrošina papildu vilcienu no Siguldas.


    Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!