Foto: stock.xchng

Rīgas pirmsskolas mācību iestāžu vadītājiem jāziņo Rīgas domes Izglītības departamentam par to, cik daudz tualetes papīra iztērē bērni un paši bērnudārzu darbinieki, ceturtdien vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Par šādu departamenta prasību raidījumu informējusi kāda bērnudārza vadītāja, kura vēstulē neesot slēpusi savu sašutumu par to, ka katrs bērns taču papīru lietojot atšķirīgos apjomos.

"Vai tiešām mēs esam tik tālu nonākuši, ka mums tagad būs jāuzskaita tualetes papīrs, tad (..) cik zemu mēs varam krist," raidījumam sašutumu paudusi cita bērnudārza vadītāja Antra Vilcāne. Viņas vadītajā pirmsskolas iestādē aprēķinājuši, ka katram bērnam gadā vajadzētu pietikt ar 8 rullīšiem.

Cita bērnudārza vadītāja Ligita Potaša raidījumam nav slēpusi savu sašutumu par šo rīkojumu: "Saskaitījām, rīkojumu izpildījām, manā uzskatā tas ir vienkārši smieklīgi, ja mums vairāk nav citu problēmu, kā skaitīt tualetes papīru".

"Ļoti, ļoti skumji, skaitīt papīru. Ja man uz 1.septembri trūka septiņu pedagogu, tad man papīrs nebija prātā," raidījumam atzina vēl cita bērnudārza vadītāja Edīte Ozoliņa.

Savukārt Rīgas domes Izglītības pārvaldes pārstāve Intra Vilde raidījumam teica, ka vēstule bērnudārziem izsūtīta, lai noskaidrotu, kā iestādes plāno savu budžetu saimnieciskiem izdevumiem.

Iestādēm ir vienāds finansējums un, pie vienāda grupu skaita, vieniem ar šo naudu pietiekot, bet citiem naudas pietrūkstot, vai arī tie liekot tualetes papīru pirkt vecākiem. Tagad tikšot uzteikti tie bērnudārzi, kam izdodoties iekļauties budžeta rāmjos, vēsta raidījums

Vilde skaidroja, ka jautājums par tualetes papīru parādās laiku pa laikam, un departamentam nākas atbildēt uz šāda veida jautājumiem, tāpēc arī šāda aptauja veikta.

Savukārt, pēc raidījuma rīcībā esošās informācijas, bijušā veselības ministra, tagadējā valsts reģionālās attīstības aģentūras direktora Rinalda Muciņa kā privātpersonas vēstule departamentam esot kalpojusi par pamatu šādas tualetes papīra uzskaites sākšanai. Šo informāciju departamentā raidījumam gan ne apstiprināja, ne noliedza.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!