Foto: LETA

Ja nenotiks kāds "katastrofāls gadījums", "Vienotība" nebeigs pastāvēt un tiks ievēlēta nākamajā Saeimas sasaukumā, ir pārliecināts partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Politiķis intervijā sacīja, ka vienīgais šāds gadījums varētu būt partijas šķelšanās, bet pašlaik nekādas pazīmes neliecinot, ka tas varētu notikt.

"Protams, var teikt, ka tādi riski eksistē, bet, ja partija nesašķeļas, tad tā noteikti būs arī nākamajā Saeimā un ar stipri labāku rādītāju, nekā pašlaik ir aptaujās. Daļa cilvēku, kas pašlaik nav izlēmuši, noteikti balsos par "Vienotību", tātad es teiktu, ka šobrīd mana prognoze būtu 10-12%," klāstīja Piebalgs.

Viņaprāt, "Vienotība" ir uz pareizā ceļa un darbība ir kļuvusi citādāka.

"Pēc iepriekšējās domes sēdes mums ir skaidrs uzstādījums, par ko mēs iestājamies, kā mēs esam politiski orientēti un kādas reformas mums ir jāveic. 3.decembrī būs partijas kongress, kurā mēs runāsim par to, kādas izmaiņas nepieciešamas partijas iekšējā struktūrā, kā labi sagatavoties pašvaldību vēlēšanām, un pats galvenais - kā veidot programmu nākamajām vēlēšanām, balstoties uz mūsu plānu Latvijas simtgadei," turpināja politiķis.

Runājot par valsts finansējuma apturēšanu partijai, Piebalgs teica, ka tas ir ļoti nopietns trieciens, tomēr ne tik smags, lai politiskais spēks beigtu pastāvēt.

Kā ziņots, nesen stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz, ka "Vienotībai" būs jāmaksā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotais 4000 eiro sods saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem. Stājoties spēkā šim tiesas spriedumam, KNAB nolēmis partijai pārtraukt valsts finansējuma piešķiršanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!