Foto: LETA

Novembrī pieaudzis partijas "Vienotība" un Zaļo un zemnieku (ZZS) savienības reitings, savukārt nacionālas apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) reitings krities, liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma veiktās pētījumu centra SKDS aptaujas rezultāti.

''Vienotības'' popularitāte pieaugusi trešo mēnesi pēc kārtas, reitingam kāpjot par 0,3 procentpunktiem - līdz 6,5%, savukārt par ZZS novembrī balsotu 16,8% vēlētāju, kas ir par 0,8 procentpunktiem vairāk nekā oktobrī.

Tikmēr VL-TB/LNNK reitings mēneša laikā krities par 0,3 procentpunktiem, tam sasniedzot 8,4%.

Partiju reitinga līdere joprojām ir ''Saskaņa'', kurai popularitātes skalā pēdējā mēnesī izdevies pakāpties par 1,8 procentpunktiem līdz 18,8%.

Latvijas Reģionu apvienībai (LRA), "KPV LV", kā arī partijai no ''No sirds Latvijai'' (NSL) novembrī izdevies palielināt reitingu - attiecīgi par 0,8, 0,7 un 0,3 procentpunktiem. Par "KPV LV" novembrī balsotu 5,3% vēlētāju, par LRA - 2,5%, savukārt par NSL - 1,8%.

Ja vēlēšanas notiktu tagad, visticamāk, iekļūšanai Saeimā nepieciešamo 5% barjeru spētu pārvarēt pirmās piecas partijas, bet no Saeimas sastāva izkristu LRA un NSL. Vienlaikus arvien trešdaļa aptaujāto saka, ka nezina, par ko balsot, vai arī vēlēšanās nepiedalītos.

Politologs Jānis Ikstens LTV sacīja, ka partiju reitingos vērojama ļoti maza kustība un situāciju varētu raksturot ar vārdu ''bezvējš". ''Es domāju, tas kopumā atspoguļo procesus, kas notiek Latvijas politikā un to, cik lielā mērā tie ietekmē vidusmēra vēlētāja attieksmi pret politiskajām partijām,'' pauda Ikstens.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš, komentējot ''Vienotības'' reitinga pieaugumu trīs mēnešus pēc kārtas, atzina, ka tāds rezultāts varētu būt arī nejaušs, tomēr vairs nevar apgalvot, ka politiskais spēks popularitāti turpina zaudēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!