Foto: F64

Saeimas Prezidijs pirmdien apstiprināja jaunas parlamenta struktūrvienības – Analītiskā dienesta – nolikumu, pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

Dienesta mērķis būs veikt aprakstošus un analītiskus pētījumus, lai uzlabotu Saeimā izskatāmo likumprojektu kvalitāti, novērtētu Saeimā pieņemto likumu efektivitāti, kā arī sniegtu atbalstu likumdevējam lēmumu pieņemšanas procesā un kontrolē pār izpildvaru.

Dienests analītiskos pētījumus varēs veikt, pamatojoties uz Saeimas Prezidija un Frakciju padomes kopīgu lēmumu, pēc Saeimas komisiju pieprasījuma, vai arī vismaz divu frakciju vadītāju vai vadītāju vietnieku parakstīta attiecīgo frakciju ierosinājuma, kuru parakstījuši kopumā 20 Saeimas deputāti.

Jaunā struktūrvienība varēs veikt gan likumprojektu "ex ante" un "ex post" izvērtēšanu, gan veikt salīdzinošo analīzi vai izmaksu analīzi.

Dienesta nolikums būs spēkā no 2017. gada 1. marta.

Analītisko pētījumu izstrādei dienests varēs piesaistīt arī ārpakalpojumu. Dienesta uzdevums šajā gadījumā būs sniegt organizatorisko, koordinējošo un konsultatīvo atbalstu pētījuma pasūtīšanas procesā, kā arī uzraudzīt pētījuma izstrādi.

Analītiskajā dienestā ietilps arī Saeimas Bibliotēka, kas veiks savus līdzšinējos uzdevumus. Tā parlamentāriešiem nodrošinās bibliotēkas pakalpojumus, pēc deputātu un Saeimas struktūrvienību pieprasījuma nodrošinās tās krājumā esošās informācijas pieejamību un izmantošanu, kā arī aprakstošu pētījumu sagatavošanu. Tāpat Saeimas Bibliotēka nodrošinās informācijas apmaiņu ar citu valstu parlamentiem.

Jauno Saeimas struktūrvienību veidos tā vadītājs, pētnieki, kā arī Bibliotēkas vadītājs un darbinieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!