Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa pirmdien nolēma piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam, kurš atradās apcietinājumā kopš 10.maija, kad par šādu drošības līdzekli lēma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Jau ziņots, ka Lindermanu tiesa pēc DP lūguma apcietināja 10. maijā. DP viņu tur aizdomās pēc Krimināllikuma panta par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu. Tāpat viņam inkriminē darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu. Viņš tiek turēts aizdomās arī par masu nekārtību organizēšanu.

Lindermana advokāte 14. maijā pārsūdzēja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu par klienta apcietināšanu.

Lindermans ir jau otrais prokrieviskais aktīvists, kam tika piemērots apcietinājums pēdējā mēneša laikā - Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 21. aprīlī piemēroja apcietinājumu nereģistrētā veidojuma "Nepilsoņu kongress" (NK) vadītājam Aleksandram Gapoņenko, kurš tika aizturēts un apcietināts citā kriminālprocesā par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām.

Lindermans tika aizturēts saistībā ar uzrunu 31. martā notikušajā "Latvijas Krievu savienības" un "Krievu skolu atbalsta štāba" rīkotajā pasākumā ar nosaukumu "Vislatvijas vecāku sapulce", kurā viņš uzstājies pret izglītības krievu valodā likvidēšanu.

18. aprīlī DP sākts kriminālprocess, jo policijai ir aizdomas par iespējamām prettiesiskām darbībām 31. martā notikušās "Vislatvijas vecāku sapulces" laikā. Šīs sanāksmes deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs, un to faktiski organizēja LKS, iepriekš informēja DP.

Kriminālprocess sākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā "Par noziegumiem pret valsti", kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm. DP kriminālprocess sākts, "lai novērstu iespējamu mēģinājumu šķietami leģitīmu darbību aizsegā veikt prettiesiskas darbības vai sasniegt prettiesisku mērķi, kā arī ievērojot apstākli, ka DP iegūtās ziņas iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm".

Sāktajā kriminālprocesā DP vērtēs arī iespējamas prettiesiskas darbības 1. maijā Rīgā notikušā gājiena laikā, kuru arī organizēja LKS pārstāvji. Kriminālprocesā iesaistīta arī LKS līdere Tatjana Ždanoka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!