Foto: AFP/Scanpix
Reģistrācija pāvesta Franciska vadītājai Svētajai Misei Aglonā notiks no 8. jūlija līdz 19. augustam, Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrā.

24. septembra pēcpusdienā pāvests svinēs Svēto Misi Aglonā, uz kuru ir aicināti visi ticīgie un labas gribas cilvēki. Reģistrācija tiks rīkota, lai sagatavotu infrastruktūru un noorganizētu ērtu dalībnieku ierašanos.

Reģistrēties būs iespējams katoļu draudzēs un mājaslapā "www.pavestsLatvija2018.lv".

Viena persona varēs reģistrēt vairākus cilvēkus, norādot viņu vārdu, uzvārdu, ierašanās veidu Aglonā un savu kontaktinformāciju. Tiem, kas reģistrēsies internetā, būs jānorāda baznīca, kurā vēlas saņemt ieejas kartes.

Ieejas kartes Svētās Mises dalībnieki varēs saņemt no 9. septembra.

Plašāku informāciju par reģistrāciju var iegūt gan "www.pavestsLatvija2018.lv", gan arī pie draudžu prāvestiem.

Pāvesta vizītes oficiālā vizītes programma vēl nav publicēta, bet plānots, ka 24. septembrī no rīta viņš tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, politiķiem, diplomātiem, sabiedrības pārstāvjiem, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Domā un apmeklēs Rīgas Sv.Jēkaba katedrāli, savukārt pēcpusdienā dosies uz Aglonu, kur Latvijas nozīmīgākajā katoļu svētvietā svinēs Svēto Misi.

Šogad aprit 25 gadi kopš Baltijas valstis apmeklēja svētais pāvests Jānis Pāvils II. Viņa vizīte ilga divas dienas, kuru laikā notika Svētā Mise Mežaparka estrādē un Aglonas svētvietā.

1936. gadā dzimušais Francisks ir 266. pāvests Romas katoļu Baznīcas vēsturē. Viņš ir pirmais pāvests, kas nav eiropietis, kā arī pirmais pāvests - jezuīts. Argentīnā dzimušo Horhi Mario Bergoljo par pāvestu ievēlēja 2013. gada 13. martā. Piecu gadu laikā viņš ir devies 22 apustuliskajās vizītēs uz 30 valstīm, kuru vidū līdz šim ir bijušas tikai trīs Eiropas Savienības valstis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!