Foto: LETA

Valdība konceptuāli atbalstījusi finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Ministrijas pārstāvji otrdien valdību iepazīstināja ar informatīvo ziņojumu par papildu nepieciešamo finansējumu pašvaldībām reorganizēto un slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai. Uz pabalstu pedagogi varēs pretendēt, ja internātskolu reorganizācija vai slēgšana ir pabeigta ne vēlāk kā līdz 31. augustam.

IZM līdz 31. maijam ir saskaņojusi piecu pašvaldību lēmumus par internātskolu reorganizāciju vai slēgšanu – Aglonas internātvidusskolas, Liepnas internātpamatskolas, Mālpils internātpamatskolas un Vaiņodes internātpamatskolas slēgšanu un Biržu internātpamatskolas reorganizāciju.

Šo reorganizāciju rezultātā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) budžetā mērķdotācijā internātskolu uzturēšanas izdevumu daļējai segšanai radīsies ietaupījums indikatīvi 300 000 eiro apmērā, ko izmaksāt tiem pedagogiem, kuri internātskolu reorganizācijas vai slēgšanas rezultātā darba tiesiskās attiecības neturpina nevienā izglītības iestādē.

Šādi pabalsti jau tika piešķirti 2017. gadā, tādēļ arī 2018. gadā tiks piešķirti no valsts budžeta mērķdotācijas finansēto pedagogu atlaišanas pabalsti.

Pabalsta aprēķinā netiks ņemts vērā no pašvaldības budžeta piešķirtais finansējums atalgojumam.

Ziņots, ka jaunu internātskolu dibināšana no 1. janvāra nav atļauta. Internātskolas, kas nodibinātas līdz minētajam datumam, valsts turpina līdzfinansēt līdz 2018. gada 31. decembrim.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!