Foto: DELFI

Saeimas vēlēšanās no Rīcības partijas saraksta Zemgalē kandidē arī bijusī Aizkraukles iecirkņa policiste Jeļena Pičoha, kura aptuveni pirms gada pieķerta pie auto stūres alkohola reibumā.

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka Pičoha vēlēšanās ar pirmo numuru startēs Zemgales vēlēšanu apgabalā. Viņa norādījusi, ka patlaban ir bezdarbniece.

Publiski pieejamais tiesas spriedums liecina, ka sieviete pagājušā gada 27.augusta naktī Kokneses novadā vadīja privāto automašīnu, atrodoties alkohola reibumā. Minimālā alkohola koncentrācija viņas organismā bija 1,27 promiles.

Valsts policijas pārstāvis un pārkāpēja uz pagājušā gada 11. septembrī nolikto tiesas sēdi neieradās, tāpēc tiesnese lietu izskatīja bez viņu klātbūtnes.

Pārkāpēja transportlīdzekļa vadīšanas tiesības bija ieguvusi 2007. gadā. No Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izdrukas redzams, ka sieviete jau vienu reizi ir administratīvi sodīta.

Tiesa pārkāpējai piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, naudas sodu 850 eiro apmērā, kā arī atņēma transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Spriedums pērn rudenī stājās spēkā.

Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā redzamās amatpersonas deklarācijas liecina, ka Pičoha karjeru sākusi veidot Ieslodzījuma vietu pārvaldē, kur vairākus gadus strādājusi par uzraudzi un apsargu cietumos. Pēc cietumu sistēmas pamešanas viņa strādājusi Valsts policijā, kur bijusi kārtībniece un inspektore.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!