Foto: LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13. Saeimas vēlēšanām laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. No septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2336 Latvijas pilsoņiem, liecina PMLP apkopotā informācija.

Lai izvairītos no situācijas, ka nederīgas pases dēļ ir liegta dalība Saeimas vēlēšanās, PMLP aicina iedzīvotājus jau laikus pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā noformēt jaunu personu apliecinošu dokumentu.

PMLP atgādina, ka jaunu pasi var iegūt kādā no 30 teritoriālajām PMLP nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas. Savukārt, lai izvairītos no neērtībām un gaidīšanas rindā, PMLP aicina izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas un vienoties par konkrētu apmeklējuma laiku.

Saeimas vēlēšanās balsot var tikai tie Latvijas pilsoņi, kuriem ir derīgas pases, savukārt personas apliecību īpašniekiem, lai piedalītos vēlēšanās, ir jāsaņem vēlētāja apliecība.

To varēs saņemt bez maksas no 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā PMLP nodaļā, kur ir izsniegta vēlētāja personas apliecība (eID). Informācija par izdevējiestādi ir norādīta personas apliecības otrā pusē.

No septembra līdz vēlēšanu dienai 1117 balsstiesīgo beigsies derīguma termiņš personas apliecībām (eiD).

Tāpat ir iespēja saņemt vēlētāja apliecību sev citā vēlamā PMLP nodaļā, pirms tam – līdz 24. septembrim – sūtot iesniegumu pa pastu, vai izmantojot e-pakalpojumu "Iesniegums iestādei", vai sūtot ar e-parakstu parakstītu iesniegumu uz e-pastu pmlp@pmlp.gov.lv.

Ziņots, ka 13. Saeimas vēlēšanās piedalīsies 16 partiju un partiju apvienību kandidātu saraksti, kas ir par trīs vairāk nekā 2014. gada Saeimas vēlēšanās.

Tāpat vēstīts, ka 7. augustā noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13. Saeimas vēlēšanām.

Pavisam 13. Saeimas vēlēšanām iesniegtajos kandidātus sarakstos kopā pieteikti 1470 deputātu kandidāti, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 deputātu kandidātu. Salīdzinot ar iepriekšējām, 12. Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu palielinājies – 2014. gadā Saeimas vēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!